Strona główna Sport Siatkówka Dobre występy biało-zielonych siatkarek na piachu

Dobre występy biało-zielonych siatkarek na piachu [FOTO]

0

Sezon halowy 2022/2023 prawie za nami (pozostała walka w finale ogólnopolskim rozgrywek Kinder Joy of moving w dniach 7-9 lipca), ale sezon plażowy jest już w pełni! Za zawodniczkami Młodzieżowego Klubu Siatkówki Polonia Świdnica udane występy na piachu.

W ostatnich dniach przedstawicielki naszego klubu wzięły udział w Mistrzostwach Województwa Młodziczek w Siatkówce Plażowej, które odbywały się w Strzelinie. Mimo, że dla niektórych par był to pierwszy, wspólny występ na plaży, to jednak bardzo udany, a nasze zawodniczki świetnie zaprezentowały się wśród 36 zespołów z całego Dolnego Śląska. Do niedzielnego finału awansowały pary Lena Jasińska i Zuzanna Matuszak oraz Inez Chmielewska i Jagna Grosicka (#VolleyWrocław). Pierwsze finalnie uplasowały się na ósmej lokacie, a drugie wygrały cały turniej! Warto podkreślić, że wszystkie nasze pary mogą w pełnym składzie startować w młodziczkach jeszcze za rok!
To nie koniec plażowych sukcesów, bo nie dalej jak tydzień temu w Miliczu odbył się Wojewódzki Finał Minisiatkówki Plażowej Kinder Joy of moving, w którym bezkonkurencyjne w kategorii U-13 były Inez Chmielewska i Michalina Kozak, startujące w barwach Akademii Młodego Siatkarza „Mini Volley”. Gratulacje dla wszystkich naszych „Polonistek”, a rodzicom dziękujemy za opiekę, wsparcie i kibicowanie – relacjonuje Tomasz Gołowkin, prezes MKS-u Polonia Świdnica.

/MDvR/

Poprzedni artykułLetnie spacery z przewodnikiem wracają do Strzegomia
Następny artykułBędzie więcej pociągów na odnowionej trasie Świdnica-Jedlina? „Koleje Dolnośląskie na start zaprezentowały dość ubogą ofertę”