Strona główna 0_Slider Dni Świdnicy już od piątku. Kogo zobaczymy na scenie? Jakie szykują się atrakcje?

Dni Świdnicy już od piątku. Kogo zobaczymy na scenie? Jakie szykują się atrakcje?

0

Po trzech latach przerwy wracają Dni Świdnicy. Trzydniowe święto miasta odbędzie się w pierwszy weekend czerwca na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W piątek, 2 czerwca w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych na scenie pojawią się utalentowani lokalni wykonawcy tacy jak Szabunia, Warakomski, Widuto, Wąsowska, Szokało i Madej z livebandem, którzy zaprezentują covery najnowszych polskich utworów muzyki popularnej. Następnie niezapomniane show zaserwuje zespół Poparzeni Kawą Trzy, a wieczór zakończy się spektakularnym występem Sarsy – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik świdnickiego magistratu.

Sobota, 3 czerwca, przyniesie kolejną dawkę muzycznych emocji. Wielka Rapsodia Świdnicka liveband zaprezentuje takich lokalnych raperów jak NWC, Kartki z Rejonu, Fafik, Pe., Tenkey i PL. Następnie przed publicznością pojawi kultowa grupa hip-hopowa Pokahontaz, a wieczór zakończy Anna Wyszkoni, zapewniając wszystkim zebranym fantastyczną rozrywkę – wylicza Dzwonkowska.

Z kolei niedziela, 4 czerwca będzie Dniem Sportu. Od godziny 12.00 do 15.00 na boiskach i terenach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się piknik sportowo-rekreacyjny. – Przewidujemy atrakcje dla całych rodzin, między innymi: wielka strefa dmuchańców, miasteczko sportowe LZS Świdnica, animacje dla najmłodszych dzieci, strefa gastronomiczna itp. Dodatkowo w trakcie wydarzenia planowane są między innymi: loteria z atrakcyjnymi nagrodami, podsumowanie współzawodnictwa szkolnego w roku szkolnym 2022/23 itp. Tak, jak w poprzednich edycjach zaprosiliśmy też kluby, stowarzyszenia, instytucje do zaprezentowania się podczas imprezy i przygotowania „stoisk” promujących ich aktywności – informuje Przemysław Grzyb z ŚOSiR. Wieczorem, miłośnicy muzyki disco polo będą mieli okazję bawić się przy dźwiękach zespołów Maxel i After Party.

Dni Świdnicy odbędą się na terenie kompleksu sportowego OSiR przy ulicy Śląskiej. 2 oraz 3 czerwca od godziny 12.00 czynne będzie wesołe miasteczko, stoiska handlowe i gastronomiczne. Bilety na koncerty: 5 zł (bezpłatny wstęp dla dzieci do 1,40 m wzrostu). Sprzedaż biletów w dniach 2-3 czerwca będzie prowadzono od godz. 17.00, a 4 czerwca od godz. 16.00. Na organizację tegorocznych Dni Świdnicy zarezerwowano 350 tys. złotych.

ANNA WYSZKONI

Anna Wyszkoni weszła w 2023 rok z nowymi piosenkami i nowym albumem „Z cegieł i łez”, który jest już jej szóstym solowym wydawnictwem. W ciągu 26 lat działalności artystycznej wydała ich w sumie dwanaście. Wylansowała wiele przebojów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki, a kilka z nich można już dziś uznać za kultowe. Każdy koncert Ani Wyszkoni to niezwykle emocjonalny i elegancki spektakl na najwyższym poziomie muzycznym i wizualnym. Przy akompaniamencie pianina, trąbki i gitar akustycznych Ania zabiera widzów w muzyczną podróż pełną emocji i wzruszeń.

SARSA

Sarsa eksploruje alternatywne brzmienia. Jesienią tego roku ukaże się jej nowy album – pierwszy we współpracy z wytwórnią oraz managementem Kayax. Artystka obrała świadomy i bezkompromisowy kierunek. Nowy materiał zapowiadały już zagadkowy, melorecytowany „Prolog” i buntowniczy, postpunkowy „Balet” zaśpiewany w duecie ze Zdechłym Osą oraz singiel – „Ciasto”, taneczny, energetyczny i tętniący bitem utwór opowiada o potrzebie zrzucenia z siebie starych warstw.

POPARZENI KAWĄ TRZY

Zespół utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Radia Zet. Wydanie pierwszej płyty w 2011 roku zbiegło się ze spektakularnym sukcesem na „Festiwalu Top Trendy” w Sopocie, a miesiąc później zwyciężył na ogólnopolskim festiwalu „Przebojem na antenę”. Od tej chwili goszczą na największych polskich scenach festiwalowych takich jak „Przystanek Woodstock” czy Ostróda Reggae Festiwal. Teksty do wszystkich utworów pisze Rafał Bryndal a muzykę, określaną jako miks ska/rocka i miejskiego folku, komponują sami Poparzeni.

POKAHONTAZ

Fokus i Rahim – raperzy doskonale znani polskiej publiczności oraz scenie hip-hopowej. Do 2003 roku współtworzyli legendarny skład Paktofonika, który po tragicznej śmierci Magika, zakończył swoją działalność. Wspólnie podjęli decyzję o kontynuacji swojej przygody z rapem i w 2003 roku stworzyli Pokahontaz. Obu raperów cechuje dość ciekawe postrzeganie świata, które od zawsze przenoszą na kartki papieru, a następnie do studia dając swoim fanom nietuzinkowe albumy.

WIELKA RAPSODIA ŚWIDNICKA liveband

Lokalni raperzy w towarzystwie zespołu instrumentalnego. Pomysł takiego połączenia powstał na potrzeby bitew freestyle organizowanych w Klubie Bolko a następnie rozwinął się we współpracę świdnickich artystów. Liveband tworzą: Bartosz Bednarz (Bas), Mateusz Chochołek (perkusja), Patryk Dorobek (gitara), Slime (gramofony). Za mikrofonem autorski materiał zaprezentują:

  • NWC – Michał_58 i Wyderski jako MC i producent odnajdują się i w starszych brzmieniach, jak i tych nowoczesnych. W tym roku ukazuje się ich EP pt. „FEAT”.
  • Kartki z Rejonu – Krynio i Raf od lat prężnie działają na świdnickiej scenie. W zeszłym roku wydali album „Dowód Tożsamości”. Ich twórczość ma klasyczne rapowe korzenie ale nie boją się wplatać nowoczesnych smaczków.
  • FaFiK PNN – producent i realizator w GietoStudio. Aktualnie pracuje nad niedużym projektem na własnych beatach.
  • Pe. – od 2 lat ponownie za mikrofonem. Jeszcze w tym roku premiera jego debiutanckiego albumu “TuPe.t” pod szyldem SPN Label. najlepiej czuję się w klasycznym, boombapowym stylu.
  • PL – realizator dźwięku i producent muzyczny, absolwent Szkoły Muzyki Nowoczesnej. Jego twórczość różni się od panujących na scenie trendów.

ŚWIDNICKIE RECENZJE MUZYCZNE liveband

Lokalne wokalistki i wokaliści co roku biorą udział w działaniu realizowanym przez ŚOK, podczas którego wspólnie z instrumentalistami przygotowują covery najpopularniejszych obecnie polskich artystów. Liveband tworzą: Bartosz Bednarz (Bas), Mateusz Chochołek (perkusja), Piotr Krakowski (gitara), Maciek Janus (instrumenty klawiszowe). Za mikrofonem pojawią się:

  • Warakomski – wokalista, tekściarz, uczestnik 9. edycji The Voice of Poland, gdzie pobił rekord odwrócenia jurorskiego fotel. Wybrany w plebiscycie Antyradia jako jeden z dziesięciu najlepszych rockowych głosów wszystkich edycji programu TVoP.
  • Małgorzata Szabunia – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Uczyła się w Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu, występowała w zespole wokalno-instrumentalnym „Nokturn”, obecnie tworzy autorską, przepełniona emocjami muzykę pop w zespole Fanklub.
  • Natalia Widuto – pisze teksty, tworzy melodie oraz współtworzy muzykę w obszarze muzyki niezależnej i indie popu.
  • Weronika Wąsowska – przygodę ze śpiewaniem zaczęła 13 lat temu w MDK. Gra na gitarze i ukulele oraz pisze autorskie utwory dla siebie oraz dla dzieci i młodzieży.
  • Róża Madej – uczennica klasy maturalnej w III Liceum Ogólnokształcącym, laureatka lokalnych i regionalnych konkursów piosenki, wokalistka zespołu “La Chanson” działającego w MDK.

/ŚOK, OSiR Świdnica, UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Ósemka” na najwyższym stopniu podium [FOTO]
Następny artykułPiłkarskie granie w mocnej obsadzie [POD NASZYM PATRONATEM]