Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń

0

Wspólne sprzątanie Książańskiego Parku Krajobrazowego, motoryzacyjna impreza w Strzegomiu, koncerty muzyki jazzowej i klasycznej, a może rajdowe emocje podczas kolejnej rundy Rally Masters? Podpowiadamy co można robić w ten weekend.

Akcja „SprzątnijMy Park Książański” (sobota)

W najbliższą sobotę, 10 czerwca odbędzie się czwarta już edycja akcji społecznej pn. SprzątnijMy Park Książański. Wydarzenie polega na turystycznym sprzątaniu parku, a także leżącym w nim rezerwatów: Przełomy pod Książem koło Wałbrzycha i Jeziorko Daisy. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych, którym zależy na kondycji Książańskiego lasu, szlaków i potoków, a także gotowych na dłuższy spacer.

Celem akcji jest: wyczyścić centralną i lubiechowską część Parku Książańskiego, posprzątać zalegające śmieci przy szlakach i ścieżkach, zlikwidować wszelkie składowiska odpadów, wybrać z potoków naniesione z miasta śmieci, oczyścić okolice Starego Książa, Zamku Cisy, Jeziorka Daisy. Po akcji na wolontariuszy czeka podziękowanie w formie ogniska, poczęstunku, gier i niespodzianek.

Chętnych do udziału w akcji na hipodrom przy Stadninie Książ dowiezie bus. Odjazd o godzinie 10.50 z parkingu Biedronki przy ul. Wałbrzyskiej w Świebodzicach. Początek samej akcji o godzinie 11.00. Przy hipodromie zaplanowane jest miejsce organizacyjne i darmowy parking dla uczestników i partnerów.

„Powitanie lata na ludowo” w Goczałkowie (sobota)

10 czerwca Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza na kolejną edycję Przeglądu zespołów folklorystycznych „Babie lato na ludowo”. Miejscem imprezy podobnie jak w poprzednim roku będzie plac przy świetlicy wiejskiej w Goczałkowie. Początek o godzinie 15.00.

Piknik parafialny w Jaworzynie Śląskiej (sobota)

Po latach przerwy do kalendarza imprez gminy Jaworzyna Śląska powraca Piknik Parafialny. Jaworzyńska wspólnota parafialna zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy w sobotę, 10 czerwca.

Tradycyjnie impreza rozpocznie się polową mszą świętą, a po jej zakończeniu rozpocznie się program artystyczny z udziałem dzieci i młodzieży. Wystąpią młodzi wokaliści, tancerze i tancerki. Na zaproszenie parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej specjalnym gościem pikniku będzie Marzena Kipiel-Sztuka – aktorka znana między innymi z serialu „Świat według Kiepskich”.

Na spragnionych kulinarnych wrażeń będzie czekać catering w postaci swojskiej gastronomii, przygotowanej przez parafianki. Nie zabraknie także loterii fantowej z nagrodami oraz zabawy tanecznej. Podczas imprezy odbywać się będzie zbiórka publiczna na rehabilitację Weroniki Makowskiej.

Z jazzem przez Polskę – koncert w Bystrzycy Górnej (sobota)

W ramach projektu „Z jazzem przez Polskę” już w najbliższą sobotę, 10 czerwca, o godz. 18:00 w świetlicy w Bystrzycy Górnej wystąpi Trio Piotr Damasiewicz „Into the Roots”. Wstęp wolny.

Cykl koncertów „Z jazzem przez Polskę” to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju. Propaguje muzyczkę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, w których publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w ciekawych i różnorodnych działaniach kulturalnych. Na Dolnym Śląsku jest współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

W programie będzie można usłyszeć utwory z dwóch poprzednich albumów „Śpiewie” i „Watra” inspirowanych muzyką świata, szczególnie Marokiem i Karpatami. Muzycy przedpremierowo zaprezentują również niektóre utwory z najnowszej płyty, która ma ukazać się jesienią tego roku inspirowana Kulturą Indian, którymi muzycy zainspirowali się podczas swojego tournée po Meksyku.

Rally Masters (niedziela)

Na najbliższą niedzielę, 11 czerwca zaplanowano kolejną rundę Rally Masters. Strefa serwisowa imprezy znajdować się będzie na terenie zajezdni MPK w Świdnicy.

Na uczestników czekać będzie w sumie sześć odcinków specjalnych. Rajdowcy trzykrotnie pokonają dwie próby: Panków (8.30 km) i Śmiałowice (8.30 km). Początek rywalizacji zaplanowano na 11.18, ostatni odcinek specjalny ruszy o 16.45. Ze szczegółowym harmonogramem można zapoznać się w zapowiedzi wydarzenia.

Moto Inwazja w Strzegomiu (niedziela)

12. Leica Street Photo – wernisaż wystawy w Galerii Fotografii (niedziela)

Fotografie tegorocznych finalistów cieszącego się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie konkursu Leica Street Photo będziemy mogli wkrótce zobaczyć w Świdnicy. Wernisaż wystawy już w niedzielę, 11 czerwca o godz. 17.00 w Galerii Fotografii. Wstęp wolny.

VI Koncerty Ziemi Świdnickiej – koncert w Grodziszczu (niedziela)

Utwory muzyki klasycznej i sakralnej różnych epok – od renesansu po XXI w. – usłyszeć będzie można w malowniczych zakątkach powiatu świdnickiego. W tym roku zaproszeni artyści wystąpią w Kościołach w Grodziszczu i Witoszowie Dolnym oraz w Pałacu Gruszów.

Cykl zainaugurują Ewelina Zawiślak (flet) z Łodzi i Maciej Bator (organy) ze Świdnicy koncertem w kościele pw. św. Anny w Grodziszczu. Duet wykona m.in. kompozycje Ch.W. Glucka, G. Bizeta, G. Donizettiego.

11.06.2023, niedziela, godz. 18:00 – kościół pw. św. Anny, Grodziszcze 2. Wstęp bezpłatny.

/opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidniccy „wysokościowcy” walczyli o wojewódzkie mistrzostwo [FOTO]
Następny artykułRowerzysta doprowadził do kolizji z autem