Strona główna Artykuł sponsorowany Aplikacje mobilne – w jaki sposób pomagają zarówno firmom jak i ich...

Aplikacje mobilne – w jaki sposób pomagają zarówno firmom jak i ich klientom?

0

Od kiedy kilkanaście lat temu na rynku pojawił się pierwszy smartfon, zapoczątkował on powstanie całkowicie nowej branży: twórców aplikacji, czyli programów, które z poziomu smartfona pozwalają na wykonywanie wielu zadań bez konieczności dostępu do komputera. Jeśli zastanawiasz się nad stworzeniem aplikacji na własne potrzeby, interesuje Cię co wpływa na koszt aplikacji mobilnej poniższy tekst powinien Cię zainteresować.

Skąd bierze się stale rosnąca popularność aplikacji mobilnych?

Odpowiedzi po części należy szukać w tym, jak wiele czasu spędzamy ze smartfonem w ręku. Telefon już dawno przestał nam służyć jedynie do rozmów. Po aplikację mobilną sięgamy, gdy potrzebujemy sprawdzić stan konta w banku, robimy zakupy, zamawiamy do domu jedzenie czy zamawiamy taksówkę wracając od znajomych. Tworzenie aplikacji mobilnych to również potężny biznes, gdyż coraz więcej firm dostrzega potrzebę posiadania własnej aplikacji.

W jakich branżach najbardziej przydają się aplikacje mobilne?

Aplikacje mobilne mogą być użyteczne w niemal każdej branży, ponieważ każda firma może znaleźć sposób na wykorzystanie ich w swoim biznesie. Nie mniej jednak od lat najbardziej popularne aplikacje powstają dla kilku branż.

– handel elektroniczny
– turystyka i hotelarstwo
– finanse i bankowość
– zdrowie i uroda

Jakie korzyści może przynieść firmie stworzenie własnej aplikacji?

Stworzenie aplikacji mobilnej powinno być poparte potrzebami firmy, dlatego warto w tym miejscu wymienić, jakie może przynieść ona korzyści:

– zwiększenie zasięgu i widoczności biznesu – aplikacja pozwala na dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów,
– budowanie lojalności i zaangażowania – aplikacje mobilne dla biznesu umożliwiają utrzymywanie stałego kontaktu z klientami,
– zbieranie danych do analiz – w świecie, w którym dane mają ogromne znaczenie, aplikacja pozwala na zbieranie mnóstwa informacji o użytkownikach takich jak: dane demograficzne, lokalizacja, zachowania, preferencje czy zainteresowania.
– poprawa jakości obsługi i satysfakcji – aplikacja mobilna umożliwia szybką i wygodną obsługę klienta,

Jakie elementy wpływają na to, ile ostatecznie kosztuje stworzenie aplikacji mobilnej?

Ile kosztuje aplikacja mobilna? To jedno z pytań, które zadają sobie przedsiębiorcy. Szykując budżet na powstanie aplikacji, warto poznać, od czego może zależeć koszt stworzenia aplikacji mobilnej. Są to m.in.:

– rodzaj aplikacji – aplikacje mogą być natywne, hybrydowe lub webowe. Na przykładzie aplikacji natywnych warto wiedzieć, że są zazwyczaj szybsze, stabilniejsze i lepiej dopasowane do potrzeb użytkowników,
– złożoność aplikacji – im więcej funkcjonalności i treści ma mieć nasza aplikacja, tym więcej czasu i pracy będzie wymagało jej stworzenie.
– jakość aplikacji – im lepsza ma być jakość naszej aplikacji, tym więcej uwagi musimy poświęcić na jej projektowanie, testowanie i poprawianie błędów.
– wybór firmy zajmującej się tworzeniem aplikacji mobilnych – możemy wybrać małą firmę lokalną, średnią, ale prężnie działającą agencję lub giganta obsługującego korporacje.

Czym się kierować podczas wyboru twórcy naszej aplikacji mobilnej?

Podobnie jak przy wyborze wielu usług, tak i w przypadku twórców aplikacji należy uwzględnić kilka czynników:

– doświadczenie i portfolio firmy – warto sprawdzić, czy firma ma doświadczenie w tworzeniu danego typu aplikacji. Np. aplikacje mobilne dla przemysłu wymagają z reguły o wiele więcej pracy niż zwykła apka.
– opinie rynkowe, rekomendacje byłych i aktualnych klientów,
– koszt i czas realizacji – warto porównać oferty różnych firm pod względem ceny i terminu wykonania naszej aplikacji. Warto pamiętać, że tanio i szybko nie zawsze oznacza dobrze i że należy doliczyć do kosztu aplikacji również koszty utrzymania aplikacji aktualizacji, rozwoju apki.

Ten krótki tekst pokazywał w skrócie, iż własna aplikacja mobilna w ważny element w prowadzeniu biznesu na niezwykle konkurencyjnym rynku.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułTriumf Holendrów w Morawie [WYNIKI]
Następny artykułMozart, Franco Fagioli i Capella Cracoviensis na inaugurację 24. Festiwalu Bachowskiego [FOTO]