Strona główna Kultura Zaśpiewali prosto z serca

Zaśpiewali prosto z serca [FOTO]

0

Pół kroku stąd”, „Czerwona jarzębina”, „Małgośka”, „Do słońca leć” i wiele innych utworów usłyszeć można było na IV Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „Piosenka Prosto z serca”. Ponad 40 wykonawców zaprezentowało swoje wyjątkowe talenty muzyczne i sceniczne w auli I LO w Świdnicy. Dające radość, ale też wzruszające występy nagradzane były gromki brawami.

Konkurs Piosenki dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „Piosenka Prosto z serca” został zorganizowany w poniedziałek, 29 maja przez Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy. To była już czwarta edycja zmagań muzycznych, które przywrócono po dwuletniej przerwie. Wydarzenie poprowadziła przewodnicząca Rady Rodziców Marta Lachowicz.

Muzyka towarzyszyła wszystkim pokoleniom od zarania dziejów. Ona zawsze była i jest nam potrzebna. Jest dobra na wszystko. Jest lekiem na całe zło. […] Życzę Wam miłej zabawy i pozytywnych emocji – zwróciła się do uczestników i widowni Beata Fijołek, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy.

W auli I LO w Świdnicy wykonawcy prezentowali swoje wyjątkowe talenty muzyczne, taneczne i sceniczne. Prezentacje, w dwóch kategoriach – soliści i zespoły, oceniało jury w składzie: wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy Katarzyna Gołąbek oraz nauczycielki muzyki – Barbara Musiej i Hanna Graczyk. Łącznie na scenie zaśpiewało prosto z serca ponad 40 utalentowanych wykonawców.

W kategorii soliści nagrody zdobyli: 1 miejsc – Maciej Dzimira z WTZ w Świdnicy  („Wolność”), 2 miejsce – Anna Oleszek z ZSS w Świdnicy („Do słońca leć”)  i 3 miejsce – Natalia Jakubczak-Kowalonek („Odbicie”). W kategorii zespoły nagrodzono: 1 miejscem – ZSS w Świdnicy („Laleczka z saskiej porcelany”), 2 miejscem – WTZ Świdnica („Czerwona jarzębina”) i 3 miejscem – WTZ Mokrzeszów („Zawsze z Tobą chciałbym być”). Ponadto każdy z wykonawców otrzymał wyróżnienie i bon podarunkowy.

/Tekst i zdjęcia: Agnieszka Nowicka/

Poprzedni artykułKatarzyna Kalita ze Świdnicy ze złotym medalem podczas JBL Triathlon Sieraków
Następny artykułPodejrzewano ulatnianie się gazu. Interweniowali strażacy