Strona główna Sport Inne Katarzyna Kalita ze Świdnicy ze złotym medalem podczas JBL Triathlon Sieraków

Katarzyna Kalita ze Świdnicy ze złotym medalem podczas JBL Triathlon Sieraków

0

Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour. Dla wielu zawodników był to ich pierwszy, debiutancki start. Reprezentantka Świdnicy wróciła do domu ze złotym medalem.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody utrzymały wspaniałą atmosferę z zeszłego roku, kiedy to razem cieszyliśmy się jubileuszową 10. edycją JBL Triathlon Sieraków.

 

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na dwóch dystansach drużynowych (56,5 km oraz 112,99 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, temperatura w okolicach 20 stopni Celsjusza, lekki wiatr dodający zawodnikom pędu. Ta idealna do startów pogoda przyciągnęła również wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę oraz cieszyli się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów.

 

Start był zdecydowanie udany dla Katarzyny Kality ze Świdnicy, która wywalczyła złoty medal w kategorii K30-34 Sprint. JBL Triathlon Sieraków zakończył się w niedzielę, 28 maja, kiedy to zawodnicy mierzyli się w klasyfikacji drużynowej, w sztafetach oraz na dystansie „ćwiartki” mającej 56,5 km. Następne zawody cyklu CIECH Tri Tour już 18 czerwca, kiedy to pasjonaci triathlonu będą mogli zmierzyć się na JBL Triathlon Poznań.

/CIECH TRI TOUR/

Poprzedni artykułNajmodniejsze sneakersy damskie w 2023 roku
Następny artykułZaśpiewali prosto z serca [FOTO]