Strona główna 0_Slider Wyborcza mobilizacja lewicy w święto pracy

Wyborcza mobilizacja lewicy w święto pracy [FOTO]

0

Do mobilizacji podczas jesiennych wyborów parlamentarnych zagrzewali lewicowi politycy podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, połączonych z 19. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Skromną uroczystość zorganizowano przed odnowionym po latach starań Pomnikiem Zwycięstwa na placu Grunwaldzkim w Świdnicy.

– Musimy odpowiedzieć na pytanie, co jako lewica, mam nadzieję już niedługo, możemy zrobić, aby ludzie pracy czuli się bezpieczniej, czuli się pewniej, czuli się godnie traktowani – mówiła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Marek Dyduch, przed laty prominenty polityk SLD, który na dwa lata związał się z PSL-em, a obecnie jest posłem Lewicy, podkreślał zasługi polskiej lewicy, wymieniając m.in. przyjęcie Konstytucji RP w 1997 roku, wprowadzenie Polski do NATO i Unii Europejskiej. Protestował przeciwko dzieleniu Polaków na tych, którzy są patriotami i tych, którzy nimi nie są. – Ja wiem, że lewica jest patriotyczna, bo służy i Polsce, i Europie, i światu – podkreślał.

Anna Kołodziej, dyrektorka biura poselskiego Krzysztofa Śmiszka mówiła z kolei o niedocenianej roli kobiet. – Rozwiązania ma Lewica, zaczniemy już jesienią, także do pracy, trzymajmy kciuki – zachęcała.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPotrącił śmiertelnie psa. Właścicielka szuka świadków
Następny artykułPomagają w resocjalizacji. Psy w Areszcie Śledczym w Świdnicy [FOTO]