Strona główna 0_Slider Walczymy z Bielawianką o powrót na ścieżkę zwycięstw

Walczymy z Bielawianką o powrót na ścieżkę zwycięstw [RELACJA LIVE]

0

Zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica walczy na wyjeździe w derbach regionu z Bielawianką Bielawa. Start meczu o 17.00, zapraszamy do śledzenia tekstowej RELACJI LIVE.

Skład gości: Kot, Moskwa, Sowa, Kasprzak, Frankowski, Paszkowski, Szydziak, Nazar, Migas, Wojciechowski, Trzepacz.

Zawodnicy już wychodzą na boisko, za moment początek pojedynku derbowego.

1′ – rozpoczynamy mecz – między innymi dziś przeciwko sobie zagrają bracia Paszkowscy, ale jest też kilka innych akcentów. W Świdnicy grał mi.in. bramkarz Damian Wajda, a Andrii Kozachenko kilka sezonów temu przebywał w Bielawie na półrocznym wypożyczeniu.

6′ – spokojny początek meczu – bielawianie przyzwyczaili szczególnie wiosną do tego, że nie będą raczej forsować tempa, a skupiać się bardziej na zabezpieczeniu własnej bramki.

10′ – gra w środku pola – świdniczanie próbują znaleźć lukę w zasiekach obronnych rywali, lecz na razie bezskutecznie.

12′ – dobra akcja Migasa, mija Paszkowskiego, dorzuca piłkę, ale tą poza linię końcową w ostatniej chwili wybijają obrońcy.

13′ – Frankowski dorzuca piłkę z rzutu rożnego – Sowa głową trafia na 1:0!!!

16′ – dobra odpowiedź przeciwników – Moskwa minięty na lewym skrzydle – uderzenie na naszą bramkę niedokładne.

19′ – dobrze w pole karne wpada Wojciechowski – kończy się niestety tylko na zagrożeniu.

22′ – groźnie przycisnęli miejscowi – najpierw rzut rożny, później uderzenie z dystansu. Skutecznie świdnicka defensywa i bramkarz Bartek Kot.

25′ – po dobrych kilku minutach – bielawianie cofnęli się znów mocniej do defensywy.

29′ – Morasz faulowany przez P. Paszkowskiego – mimo to on ogląda żółtą kartkę (rewanż łokciem)

33′ – świetna akcja Wojciechowskiego – nasz skrzydłowy „zatańczył” z trójką obrońców, ale finalnie chyba zamiast strzału, szukał podania do partnerów.

37′ – wychodzimy z dobrą kontrą – Migas mija obrońcę, ale uderza zbyt delikatnie.

39′ – akcja po drugiej stronie boiska – Kot dobrze interweniuje, dobitka rywala niecelna.

42′ – kolejna dobra sytuacja bielawian – Kot broni strzał z prawej strony pola karnego.

43′ – odpowiedź gości – Wojciechowski bardzo groźnie uderza zza pola karnego – Wajda broni z dużym trudem.

45′ – koniec pierwszej połowy – prowadzimy 1:0 po golu Wojtka Sowy.

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – bez zmian w składzie.

48′ – odważniej tą drugą połowę rozpoczynają przeciwnicy – kilka wrzutek w nasze pole karne, ale bez większego zagrożenia.

52′ – dośrodkowanie z prawej strony boiska – uderza bardzo precyzyjnie wolejem Sowa i mamy 2:0!!!

53′ – Kotyla zmienia Migasa.

57′ – mimo niekorzystnego rezultatu, bielawianie nie forsują tempa – czekają na nas na własnej połowie.

60′ – kolejna zmiana w naszych szeregach, boisko opuszcza Szydziak, w jego miejsce Filipczak.

63′ – zaostrza się gra w ostatnich sekundach – wydaje się, że były podstawy do podyktowania rzutu karnego, ale innego zdania sędzia Dorocki.

63′ – Kozachenko zastępuje Frankowskiego.

65′ – sypią się kartki – napomniani Tomkiewicz i Cegiełka, jak również Kotyla.

68′ – Antosik zmienia Wojciechowskiego.

69′ – Filipczak – żółta kartka.

71′ – rzut wolny dla Bielawianki – Kasprzak pewnie wybija piłkę głową po wrzutce.

72′ – Białasik wchodzi na boisko za Paszkowskiego.

75′ – wchodzimy w ostatni kwadrans – Bielawianka zaczyna atakować nieco bardziej śmiało. świdniczanie cały czas bardzo pewnie w defensywie.

77′ – to jest niestety kolejny mecz, w którym potwierdza się teza, że poziom sędziowania arbitrów z terenu KS Wałbrzych w tej lidze, to niestety bardzo często obraz nędzy i rozpaczy. Niby wynik meczu nie jest wypaczony, ale arbiter Dorocki razem z asystentem Bartosiem występują w innych zawodach (błędy w obie strony – faule, spalone itd.).

81′ – Trzepacz faulowany… Nie zdaniem arbitra – żółta kartka za dyskusję.

82′ – Michta zmienia Trzepacza.

84′ – Moskwa – żółta kartka.

89′ – zbliżamy się do końca pojedynku, w miarę pewnie ze strony przyjezdnych wyglądają te ostatnie minuty.

89′ – Antosik – żółta kartka za opóźnianie wznowienia gry.

90′ – sędzia dolicza 5 minut.

90+’ – wrzutka w pole karne, pewnie piąstkuje Kot.

90+’ – blisko zamknięcia akcji Antosik – zdołał go jednak ubiec obrońca.

90+’ – pod koniec meczu błąd naszej defensywy wykorzystuje Busch, który zbyt łatwo wbiega w pole karne i trafia na 1:2!!!

90′ – to był ostatnie akcent tego spotkania – wygrywamy 2:1!

Poprzedni artykułŚwidniczanie w piątek rozpoczynają walkę o awans do kolejnej rundy Pucharu ZPRP
Następny artykułZabytkowa willa w rusztowaniach. Ruszył kolejny etap renowacji, blask odzyskują architektoniczne detale [FOTO]