Strona główna 0_Slider Walczyli z czasem i własnymi słabościami. Marconi Duathlon Świdnica zakończony

Walczyli z czasem i własnymi słabościami. Marconi Duathlon Świdnica zakończony [115 ZDJĘĆ]

0

Za nami kolejna, fantastyczna edycja zmagań triathlonistów w Świdnicy. Impreza pod hasłem Marconi Duathlon Świdnica odbyła się w niedzielę, 14 maja już po raz piąty. Do sportowej rywalizacji przystąpiło w sumie 130 śmiałków.

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku na uczestników czekały dwa dystanse – CLASSIC: 10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (4 pętle), 5 km biegu (2 pętle) i SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (2 pętle), 2,5 km biegu (1 pętla). Start, meta oraz strefa zmian znajdowały się tradycyjnie na terenie stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

To wydarzenie sportowe dla każdego, kto chciałby poczuć tę wyjątkową energię rywalizacji w biegu i kolarstwie, czy też sprawdzić swoje umiejętności na trasie. – Impreza jest skierowana zawsze zarówno dla doświadczonych, jak i dla początkujących zawodników, którzy dopiero chcieliby spróbować swoich sił w tej pięknej dyscyplinie. Trasy zarówno biegowa, jak i rowerowa zostały tak stworzone by osoby, które po raz pierwszy startują w zawodach czuli się na odcinkach bezpiecznie i komfortowo, a z kolei bardziej doświadczeni zawodnicy mogli osiągnąć na nich nowe rekordy życiowe – podkreśla Marcin Markiewicz, właściciel Grupy Marconi – będącej sponsorem tytularnym wydarzenia, triatlonista i współzałożyciel KS Żelazna Świdnica – organizatora tych zawodów.

Marconi Duathlon na trwale wpisał się w kalendarz sportowy Świdnicy. Wyjątkowość imprezy polega na tym, iż są to zawody należące do nielicznych w województwie dolnośląskim i jedyne w powiecie świdnickim. To zawsze świetna okazja do sprawdzenia sportowej  formy, gdyż praktycznie tydzień po naszej imprezie startują już triathlony w Polsce. Natomiast dla osób startujących pierwszy raz jest to niezapomniana przygoda i być może też pierwszy przystanek na drodze do triathlonu – dodają organizatorzy wydarzenia, .

W kategorii „Sprint” najlepszy z czasem 1:00:14 okazał się Jacek Lesicki z Wrocławia. Za nim uplasowali się kolejno Michał Nawracaj z Jawora (1:02:40) oraz Michał Maksiewicz z Jedliny Zdroju (1:04:39). Wśród pań na tym dystansie najszybsza była Kinga Handzik z Oleśnicy (1:12:01), wyprzedzając Karolinę Malinowską (Świdnica – 1:17:42) i Martynę Markiewicz (Świdnica – 1:21:33).

W kategorii „Classic” w klasyfikacji mężczyzn triumfował reprezentujący Świebodzice Paweł Białek (2:07:53), wyprzedzając na podium świdniczanina Krzysztofa Dominikowskiego (2:08:28) oraz Krzysztofa Godlewskiego z Żarowa (2:09:52). W kategorii kobiet najlepsza okazała się Julita Łopatyńska z Kudowy Zdroju (2:35:18).

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułFrekwencja dopisała. Znakomita i zacięta walka na tatami [DUŻO ZDJĘĆ]
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Pl. Grunwaldzki