Strona główna 0_Slider W Kościele Pokoju zabrzmiał recital organowy dla dzieci i rodzin zastępczych

W Kościele Pokoju zabrzmiał recital organowy dla dzieci i rodzin zastępczych [FOTO]

0

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i w myśl promowania idei tworzenia kochających domów dla potrzebujących dzieci zabrzmiał wyjątkowy koncert. W Kościele Pokoju publiczność wysłuchała ponad godzinnego recitalu muzyki organowej w wykonaniu świdnickich muzyków Zuzanny i Maciej Batorów. Wydarzenie stanowiło też podziękowanie dla aktywnych rodzin zastępczych.

W Kościele Pokoju w Świdnicy 30 maja w Ogólnopolskim Dniu Rodzicielstwa Zastępczego przypominano o istotnej roli tworzenia kochających domów dla pokrzywdzonych, osieroconych dzieci.

100 dzieci w powiecie świdnickim czeka na prawdziwy dom, na przeniesienie do rodziny zastępczej. Do 170 takich rodzin trafiło już 255 dzieci z powiatu, ale to wciąż za mało. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie cały czas promuje tę formę opieki, ale kandydatów – i w naszym powiecie, i w całej Polsce – jest wciąż niewystarczająco – informuje na swojej stronie Kościół Pokoju w Świdnicy, który włączył się w ideę promowania rodzicielstwa zastępczego.

System pieczy zastępczej wiąże się z wieloma problemami, m.in. brak finansów, konieczność umieszczania razem licznych rodzeństw, dzieci z różnymi deficytami i zaburzeniami. To wszystko sprawia, że mimo wzrostu liczby osób, które decydują się zostać opiekunami, nadal dramatycznie brakuje bezpiecznych miejsc do życia dla najmłodszych – dodaje.

By zachęcić lokalną społeczność do zgłębienia się w temat, ale też, by podziękować wszystkim osobom, które już podjęły się trudu i stworzyły rodziny zastępcze, przygotowano wyjątkowy koncert. Ponad godzinny recital organowy zagrali świdniccy koncertujący muzycy, organizatorzy życia kulturalnego Zuzanna i Maciej Batorowie. W programie występu organistów znalazły się kompozycje m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Jehana Alaina czy Charlesa-Marie Widora. Wydarzenie zgromadziło około 300 słuchaczy.

Organizatorami wydarzenia byli – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat Świdnicki oraz Parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Świdnicy.

/Oprac. AN/
/Zdjęcia: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułNasi siatkarze już po turnieju w Małopolsce [FOTO]
Następny artykułWójt gminy Świdnica z absolutorium i wotum zaufania [FOTO]