Strona główna Wydarzenia Świdnica Udana zabawa i wspaniały odzew krwiodawców. Znany jest rezultat sobotniej akcji

Udana zabawa i wspaniały odzew krwiodawców. Znany jest rezultat sobotniej akcji

0

Porządnym zastrzykiem do regionalnego banku krwi zakończyła się doroczna akcja promująca krwiodawstwo, którą zorganizowano w sobotę na świdnickim Rynku. Organizatorzy właśnie poinformowali o wynikach zbiórki krwi.

Świdniccy motocykliści z klubu Black Devils, których dotychczas włączali się w ogólnopolską akcję Motoserce, w tym roku zdecydowali się przenieść do bliźniaczej inicjatywy pod nazwą Motokrew. Cel był identyczny – zebrać jak najwięcej krwi dla pacjentów polskich szpitali.

Od sobotniego ranka na świdnickim Rynku działał mobilny punkt krwiodawstwa zorganizowany w specjalnym autokarze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha, w którym można było podzielić się najcenniejszym darem krwi. Rezultat? Jak poinformowali w niedzielę organizatorzy, podczas akcji udało się zebrać 11,7 l krwi!

W trakcie wydarzenia można było nie tylko zrobić dobry uczynek, ale również ciekawie spędzić czas. Na gości czekali ze swoimi wyjątkowymi pojazdami członkowie klubów YoungTimer z Jawora i Mercedes-Ben z Wałbrzycha. Do akcji włączyła się Szkoła Policealna Szkół Społecznych i Medycznych w Świdnicy, a także szkoła tańca Pole Dance i młodzi akrobaci z MKS Polonia. Żołnierze prezentowali polowy ambulans, a prawdziwy entuzjazm wzbudził Martin Matejicek, siedmiokrotny mistrz Czech w trialu motocyklowym.

/mn/

Poprzedni artykuł„Najmłodszy łowca komet na świecie”. Nastoletni świdniczanin trafił do Księgi Rekordów Guinnessa
Następny artykuł„Dzieci przyszłością Polski”. Marsz dla życia i rodziny przeszedł ulicami Świdnicy [FOTO/VIDEO]