Strona główna 0_Slider Świdnickie mażoretki obsypane złotymi medalami

Świdnickie mażoretki obsypane złotymi medalami [FOTO]

0

Mażoretki „Prima” znów wracają zwycięskie z zawodów. Świdnickie tancerki tym razem swoje widowiskowe pokazy zaprezentowały na Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu. Zachwyciły jury i zgarnęły aż trzy złote medale i zaszczytne tytuły Mistrzyń Polski w swoich kategoriach.

To była naprawdę wspaniała „złota” sobota i niedziela. W miniony weekend odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Mażoretek Kędzierzyn-Koźle 2023. Zaprezentowały się na nich zespoły z całej Polski, odtworzonych zostało aż 598 choreografii! Konkurencja była zatem naprawdę spora! – relacjonują w swoich mediach społecznościowych Mażoretki „Prima”, działające przy Świdnickim Ośrodku Kultury.

Świdnickie tancerki uczestniczyły 20 i 21 maja w ogólnopolskiego zawodach w hali „Azoty” w Kędzierzynie-Koźlu. Swoimi widowiskowymi układami tanecznymi z użyciem wielu rekwizytów zachwyciły jury i zgarnęły aż trzy złote medale oraz dyplomy. Pierwsze miejsca i tytuły Mistrzyń Polski zdobyły w kategoriach: Juniorki Buława Scena, Juniorki Buława Defilada oraz Show Seniorki. W zawodach Mażoretki „Prima” uczestniczyły w 28-osobowym składzie.

Dziewczyny wróciły zadowolone, zmęczone i gotowe do dalszych działań. Niewątpliwym sukcesem są osiągnięcia w buławie, ponieważ pracujemy z nią dopiero od grudnia zeszłego roku. Jest to więc nowa choreografia i nowy rekwizyt. Praca buławą jest całkowicie inna niż pałeczką mażoretkową. Buława jest dłuższa i waży już prawie kilogram. Nie jest to więc proste, by nią podrzucać i wykonywać układy. Mimo wszystko, choć jeszcze się uczymy, to już osiągamy takie wyniki – chwali swoje tancerki choreografka Anna Trzeciak.

Mażoretki nie spoczywają na laurach i już przygotowują się do kolejnych występów. Na początku czerwca będą walczyć o „Złotą Cieszyniankę” w Ogólnopolskim Konkursie Mażoretek właśnie w Cieszynie. – Każde występy i zawody wiążą się nie tylko z ogromną pracą dziewczyn, ale też niestety z kosztami. Zawsze możemy liczyć na rodziców, którzy bardzo angażują się także finansowo i za wszelkie wsparcie im dziękujemy. Chcielibyśmy jednak odciążyć ich pod tym względem chociaż częściowo, dlatego cały czas szukamy wsparcia zewnętrznego – zauważa świdnicka choreografka. – Naszym marzeniem jest pozyskanie głównego sponsora i dalszy rozwój – przyznaje.

/AN/
/Zdjęcia,materiały – Mażoretki Prima Świdnica, Anna Trzeciak/

Poprzedni artykułDlaczego warto kupić nieruchomość w Hiszpanii?
Następny artykułOstatnie dni zapisów na Rajd Rowerowy