Strona główna Polityka Świdnicki radny odznaczony przez prezydenta. Zabiegał m.in. o budowę pomnika ofiar katastrofy...

Świdnicki radny odznaczony przez prezydenta. Zabiegał m.in. o budowę pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej

0

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent RP Andrzej Duda nadał ordery i odznaczenia państwowe ponad 50 samorządowcom. W gronie uhonorowanych znalazł się Krzysztof Lewandowski, radny Rady Miejskiej w Świdnicy.

Dzień Samorządu Terytorialnego, który obchodzony jest 27 maja, został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. Podczas ubiegłotygodniowej uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Andrzej Duda wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce.

W gronie dolnośląskich samorządowców wyróżnionych przez prezydenta RP za zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego znaleźli się: marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, który odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także – odznaczeni Srebrnym Krzyżem Zasługi – starosta kamiennogórski Jarosław Gęborys oraz radny Rady Miejskiej w Świdnicy Krzysztof Lewandowski.

Krzysztof Lewandowski sprawuje mandat radnego miejskiego od 1998 roku, zasiadając w Radzie Miejskiej III, IV, V, VI, VII oraz obecnej VIII kadencji. W ostatnich latach radny Lewandowski był jednym z orędowników budowy pomnika poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej na skwerze Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy. Od 2011 roku, co roku, 10 kwietnia stawia na skwerze pamiątkowy krzyż.

/KPRP, opr. mn/

Poprzedni artykułPoradnik wyposażenia domu: Najlepsze dodatki do Twojej kuchni i jadalni
Następny artykułNajmodniejsze sneakersy damskie w 2023 roku