Strona główna Wydarzenia Marcinowice Odcinek kolejnej drogi powiatowej zyskuje nową nawierzchnię

Odcinek kolejnej drogi powiatowej zyskuje nową nawierzchnię [FOTO]

0

Rozpoczął się remont 400-metrowego fragmentu drogi powiatowej w Kraskowie. Jest to jedno z zadań realizowanych przez Służbę Drogową Powiatu Świdnickiego w ramach inwestycji obejmującej wymianę nawierzchni na ponad dziewięciu kilometrach dróg w regionie.

Pod koniec 2022 roku wyłoniono wykonawców sześciu zadań związanych z przebudową dróg powiatowych. Do remontu przeznaczono fragment drogi w Białej o długości 1200 m, Kraskowie (400 m), Lutomi Górnej (3990 m), Mokrzeszowie (1550 m) oraz na odcinku Wiry – Wirki (2100 m). Powiatowa inwestycja zakłada również wymianę barier drogowych na odcinku Witoszów Górny – Pogorzała, co ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na tej trasie.

Na realizację tych zadań przeznaczono w sumie niemal 5,5 mln złotych. Większość robót ma zostać zrealizowana w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umów z wykonawcami, a jedyny wyjątek stanowi odcinek Wiry-Wirki, na który przewidziano 14 miesięcy.

Prace realizowane są już na powiatowej trasie przebiegającej przez Krasków. Na remont tego odcinka przeznaczono ponad 145 tys. złotych. – Na całej długości ściągnięta została stara nawierzchnia, którą zastąpiła nowa warstwa asfaltu. Na czas prac prosimy o zachowanie ostrożności na wskazanym odcinku. Zadanie dofinansowane jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – opisują urzędnicy z Urzędu Gminy Marcinowice.

/mn/

fot. UG Marcinowice

Poprzedni artykułCzym powinny charakteryzować się dobre materace do spania? Na te cechy zwróć uwagę!
Następny artykułŚwidnica w biało-czerwonych barwach na Dzień Flagi [FOTO]