Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowa górska trasa rowerowa oficjalnie otwarta

Nowa górska trasa rowerowa oficjalnie otwarta [FOTO]

0

Od soboty miłośnicy dwóch kółek, jazdy po górach oraz aktywnego spędzania czasu wśród przyrody mogą już oficjalnie korzystać z pierwszej na terenie gminy Świdnica trasy rowerowej Strefy MTB Sudety.

Miłośnicy zjazdów rowerowych już od dziś mogą realizować swoje pasje w naszej gminie. W ramach realizowanego przez gminę Świdnica projektu „Rozbudowa infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy” przygotowano trasę, która obejmuje odcinki głównie w obszarach administrowanych przez Nadleśnictwo Świdnica po istniejących drogach i ścieżkach leśnych oraz drogach dojazdowych do gruntów rolnych i leśnych stanowiących własność Gminy Świdnica, o łącznej długości ok. 29 km w miejscowościach: Bystrzyca Górna, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Mokrzeszów, Modliszów i Pogorzała. Całość sygnowana znakiem „Strefa MTB Sudety” – informują przedstawiciele Urzędu Gminy Świdnica.

20 maja na terenie boiska sportowego w Bystrzycy Górnej odbyło się oficjalne otwarcie nowej trasy, połączone z symbolicznym rajdem rowerowym. Udział w nim wzięło 80 uczestników, wśród których znalazły się całe rodziny, pasjonaci, zawodowcy oraz amatorzy dwóch kółek. Rowerzyści do wyboru mieli dwie trasy, a nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali ratownicy medyczni, funkcjonariusz policji, członkowie OSP oraz GOPR. Po zakończonym przejeździe na gości wydarzenia czekał ciepły, pożywny poczęstunek.

We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz stowarzyszeniem Strefa MTB Sudety gmina chce planować i wyznaczać kolejne odcinki, aby objąć jak największą cześć gminy Świdnica trasami MTB. Celem tego działania jest przyciągnięcie turystów rowerowych i promocja gminy.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułFood trucki opanowały Rynek. Świdnicki Smaczny Weekend rozpoczęty [FOTO]
Następny artykułWkrótce Dzień Mamy. Złóż życzenia i wygraj bilety do kina! [KONKURS]