Rekreacyjny bieg z okolicznościowym medalem na mecie, mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, a do tego możliwość wsparcia zbiórki w szczytnym celu. To wszystko już w niedzielę, 21 maja w Parku Centralnym przy hali sportowej przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej.

Festyn „Jan Paweł II papieżem sportowców” rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa cztery godziny. O godzinie 15.00 wystartuje Bieg Papieski (zapisy od 13.00 do 14.30 w hali sportowej). Trasa długości dwóch kilometrów wytyczona zostanie alejkami parku. Bieg ma charakter rekreacyjny, nie będzie mierzony czas. Na pierwszych 300 zapisanych uczestników przewidziano pamiątkowy medal.
Udział w biegu jest bezpłatny, ale przy zapisach mile widziane są datki na zakup busa do przewozu osób z niepełnosprawnością intelektualną dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnoprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy. Numer zbiórki 2022/84/OR. Konto zbiórki zasilą także fundusze zebrane w trakcie festynu.
Jak podkreślają organizatorzy, podczas niedzielnego wydarzenia nie zabranie atrakcji dla całych rodzin. – Na dzieci będą czekały między innymi: malowanie twarzy, studio malowanych tatuaży, zaplatanie warkoczyków. Nieco starsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań (cholesterol, ciśnienie). Każdy znajdzie również coś dla siebie w wielkiej strefie gastronomicznej z domowymi wypiekami, potrawami z grilla i kuchnią polową z zupami. Przygotowane zostanie także stoisko z wyrobami wykonanymi przez uczestników placówek PSONI koło w Świdnicy. Tradycyjnie będzie też wielka loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami! – wylicza Przemysław Grzyb ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
21.05.2023 (niedziela) – PARK CENTRALNY, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej
Czas trwania imprezy: 14.00-18.00
13.00-14.30 – zapisy do Biegu Papieskiego (hala sportowa)
15.00 – Bieg Papieski (2 km)

Zobacz galerię zdjęć z ubiegłorocznego festynu:
/OSiR Świdnica, opr. mn/



![Wyróżnienia dla załogi świdnickiej komendy policji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/433-324497-100x75.jpg)


![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/ul.-Bohaterow-Getta-100x75.jpg)
![Zadymiło się spod maski BMW [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar-6-100x75.jpg)

![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)