Strona główna 0_Slider Kolejne zagraniczne podium świdniczanina

Kolejne zagraniczne podium świdniczanina [DUŻO ZDJĘĆ]

0

W ubiegłym tygodniu, na torze Nurburgring Nordschleife odbywała się 3. runda zawodów RCN, której uczestnikiem jest 28-letni świdniczanin, Damian Lempart. Kierowca startujący w parze z Michałem Walczakiem-Makowieckim zdobył trzecie miejsce w klasie RS2A za kierownicą Mini Coopera S.

Weekend wyścigowy dla polskiego zespołu był niezwykle intensywny, zwłaszcza przez chaos związany z jednoczesną organizacją największego wyścigu endurance na świecie, jakim jest Nurburgring 24 Hours, który miał miejsce w zeszłą sobotę i niedzielę.

To były najtrudniejsze zawody w moim życiu, niekoniecznie pod kątem samej jazdy, czy rywalizacji, a bardziej walki z panującym chaosem. Na szczęście udało się wszystko ułożyć i zorganizować, by nie tyle co wystartować, a bardziej żeby nie mieć później problemów np. z serwisem podczas samego wyścigu. Po tym wszystkim, trzecie miejsce jest bardzo miłym wyróżnieniem, zwłaszcza że samochody będące przed nami w klasie są poza naszym zasięgiem przez dwukrotnie większą moc. Jednak patrzymy bardziej pod kątem rocznej klasyfikacji, co jest dla nas priorytetem. Razem z Michałem mamy już prawo do ubiegania się o tzw. „Nordschleife Permit”, który dopuszcza nas do startów w najwyższej kategorii wyścigów na tym torze, włącznie ze startem w 24-godzinnym wyścigu w przyszłym roku, co jest naszym celem na sezon 2024 – wyznaje świdnicki kierowca wyścigowy, Damian Lempart.

Zaraz po zawodach, świdniczanina czeka kolejne wyzwanie, wspólnie z debiutującym zespołem SPEC-CAR Racing. Kierowca w parze z Rafałem Gierasem będzie walczyć o mistrzostwo Polski Endurance na Torze Poznań za kierownicą nowego samochodu, jakim jest Cupra Leon TCR. Najbliższe zawody w których uczestniczy Lempart odbywają się na Torze Poznań w dniach 26 i 27 maja, gdzie wstęp dla kibiców jest darmowy.

/MDvR, FOTO: Kajetan Zorzycki/

Poprzedni artykułJak stworzyć kącik relaksu dla kota w domu?
Następny artykułOstrzeżenie przed burzami