Strona główna 0_Slider Festyny, warsztaty i pikniki na Dzień Dziecka. Jakie atrakcje szykują się w...

Festyny, warsztaty i pikniki na Dzień Dziecka. Jakie atrakcje szykują się w najbliższych dniach?

0

W najbliższych dniach do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka zapraszają samorządowcy, instytucje kultury oraz lokalne społeczności z całego powiatu świdnickiego. Sprawdź, jakie szykują atrakcje!

Świdnica

Atrakcje podczas Dni Świdnicy

Od 2 do 4 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dni Świdnicy, wypełnione muzyką, sportem i rozrywką. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. W piątek i sobotę od godziny 12.00 czynne będzie wesołe miasteczko, stoiska handlowe i gastronomiczne. W godzinach wieczornych odbędą się koncerty (szczegóły w zapowiedzi imprezy).

Dużo będzie się też działo trzeciego dnia miejskiego święta. W niedzielę, 4 czerwca w godzinach 12.00-15.00 na boiskach i terenach ŚOSiR przy ulicy Śląskiej odbędzie się V edycja Festynu Sportowo-Rekreacyjnego. Wydarzenie będzie połączone z Dniami Świdnicy oraz piknikiem, który zakończy odbywający się w tym dniu rajd rowerowy.

Przewidujemy atrakcje dla całych rodzin, między innymi: wielka strefa dmuchańców, miasteczko sportowe LZS Świdnica, animacje dla najmłodszych dzieci, strefa gastronomiczna itp. Dodatkowo w trakcie wydarzenia planowane są między innymi: loteria z atrakcyjnymi nagrodami, podsumowanie współzawodnictwa szkolnego w roku szkolnym 2022/23 itp. Tak, jak w poprzednich edycjach zaprosiliśmy też kluby, stowarzyszenia, instytucje do zaprezentowania się podczas imprezy i przygotowania „stoisk” promujących ich aktywności. To znakomita okazja do zainteresowania swoją działalnością świdniczan, przeprowadzeniem naboru, dotarcia z informacją o miejscach treningów itp. – opisuje Przemysław Grzyb ze świdnickiego OSiR-u.

Dzień Dziecka w Galerii Świdnickiej

Pingwiny z Madagaskaru, Minionki, Angry Birds, Hotel Transylwania, Trolle opanują Galerię Świdnicką. Z okazji Dnia Dziecka centrum handlowe zaprasza na spotkanie z ulubionymi postaciami z bajek i wiele innych atrakcji. Wydarzenie zaplanowano w sobotę, 3 czerwca od godz. 11.00 do 19.00.

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy Was na spotkanie z postaciami z ulubionych bajek: Pingwiny z Madagaskaru, Minionki, Angry Birds, Hotel Transylwania, Trolle (Trolle 3 – już wkrótce w kinach!) Będą na Was czekać m.in. bajkowe dmuchańce do skakania, strefa bajkowego wizażu, fabryka przypinek z bajkowymi bohaterami, a także zabawy i konkursy z super nagrodami – informuje Galeria Świdnicka.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja charytatywna dla 3,5-letniej Lilianki, która walczy z nowotworem mózgu.

Dzień Dziecka z E.Leclerc

Konkury z nagrodami, zabawy, dmuchawce, fotobudka i wiele więcej. Na moc atrakcji wszystkie dzieci z okazji ich święta zaprasza E.Leclerc w Świdnicy. Start w czwartek, 1 czerwca o godz. 13.00. – Zapraszamy na świetne gry, konkursy z nagrodami i dmuchańce już 01.06 od godz. 13.00. Główną atrakcją będzie fotobudka oraz postaci z bajki Psi Patrol – zachęca organizator.

Piknik charytatywny na Dzień Dziecka w Starym Młynie

Już w czwartek, 1 czerwca na terenie przy restauracji Stary Młyn przy ul. Łącznej w Świdnicy odbędzie się rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie potrwa od godziny 15.00 do 19.00.

Na gości czekać będzie szereg atrakcji: loteria fantowa, maskotka Psi Patrol, strzelanie na strzelnicy, dmuchańce, klocki XXL, bańki mydlane, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, fotobudka, a także przekąski.

Podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka na rzecz chorej 3-letniej Agatki.

Koncert „Hakuna Matata!” w Świdnickim Ośrodku Kultury

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Hakuna Matata!”, który odbędzie się w czwartek, 1 czerwca o godzinie 17.00 w teatrze miejskim. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w sekretariacie ŚOK, Galerii Fotografii oraz na stronie internetowej Ośrodka.

Na widowisko „Hakuna Matata!” złoży się szereg najpiękniejszych piosenek z kultowych filmów animowanych takich jak „Pocahontas”, „Król Lew”, „Mulan”, „Merida waleczna” czy „Kraina lodu”. Dla dzieci, które wezmą udział w wydarzeniu, spektakl „Hakuna Matata!” będzie pełnym wrażeń przeżyciem. Z pewnością będą zachwycone, kiedy usłyszą piosenki z ulubionych animacji i zobaczą ich bohaterów na scenie. Natomiast dla dorosłych, którzy z dziećmi przyjdą na koncert, „Hakuna Matata!” będzie nostalgiczną podróżą w przeszłość i okazją, aby przypomnieć sobie miłe chwile z dzieciństwa i zanurzyć się w klimacie magicznej krainy kinowych baśni – zapowiadają organizatorzy.

Podczas koncertu wystąpią uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. L. Różyckiego w Świdnicy, Społecznej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Kościukiewicza w Świdnicy oraz Studia Piosenki „La Chanson” Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy i młodzieży z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy

Gotowanie w Duecie – biblioteczny turniej smaków

Z okazji dnia dziecka Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich młodych amatorów sztuki kulinarnej i cukierniczej wraz z rodzicami do udziału w turnieju smaków. Turniej przewidziany jest dla w dzieci w wieku od lat 6 wraz z opiekunem. Odbędzie się on 2 czerwca 2023 roku o godzinie 16.00 w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 18 (II piętro).

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też obowiązują zapisy. Zapisy pod nr tel. 74 640-09-42 (lub w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, ul. Franciszkańska 18, II piętro).

Dzień Dziecka w Kindlotece

W trakcie zajęć odbędzie się wyścig robotów Photon, kodowanie na dywanie, układanie elektronicznych puzzli oraz wydobywanie melodii z przedmiotów nieoczywistych. Każdy z uczestników spotkania będzie miał możliwość sterowania robotem Dash. Warsztaty przewidziane są dla w dzieci w wieku 6-10 lat i odbędą się 3 czerwca 2023 roku w dwóch turach: o godzinie 10.00 i godzinie 12.00.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego też obowiązują zapisy pod nr tel. 74 640-09-37 (osoby odpowiedzialne: p. Sebastian, p. Nadia).

Gmina Świdnica

Dzień dziecka w Pszennie

W najbliższą niedzielę, 4 czerwca 2023 roku spotykamy się na boisku sportowym w Pszennie. Przygotowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji. W programie również „Piana party” (weźcie coś na przebranie). Na dorosłych czekać będzie słodka kawiarenka, gdzie cały dochodzi przeznaczymy dla chorej Agatki – zapowiadają organizatorzy ze stowarzyszenia Aktywne Pszenno. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 14.00 – 17.00.

Strzegom

Dzień Dziecka ze Strzegomskim Centrum Kultury

Strzegomskie Centrum Kultury oraz Strzegomska Grupa Poszukiwawcza działająca przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Strzegomskiej zapraszają najmłodszych do udziału w zabawie organizowanej z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie odbędzie się w piątek 2 czerwca. Początek o godzinie 17.00.

Poszukiwanie skarbów z detektorami oraz zabawy i konkursy z nagrodami dla najmłodszych na placu zabaw przy SCK (ul. I.J. Paderewskiego) poprowadzą instruktorzy SCK wraz z członkami Strzegomskiej Grupy Poszukiwawczej, równocześnie w holu SCK dla nieco starszych odbiorców odbędzie się wystawa komputerów retro „Rodzinne komputery z minionej ery” – będzie to świetna szansa by odkryć świat gier oraz komputerów retro.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Festyn Dziecięcy na terenie OSiR Strzegom

W najbliższą niedzielę, 4 czerwca z okazji Dnia Dziecka na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu odbędzie się festyn „Podziel się życiem”. Początek imprezy o godz. 14.00. Festyn organizowany jest już od 24 lat przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Strzegomiu i Parafię pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej.

Jak co roku będzie to duże wydarzenie kulturalno-artystyczne z programem profilaktycznym, w którym wezmą udział dzieci i młodzież wraz z całymi rodzinami z gminy Strzegom oraz sąsiadujących miejscowości. Planowany program tej imprezy jest ukierunkowany na propagowanie profilaktyki uzależnień oraz zaprezentowanie szerokiej publiczności dokonań kulturalnych dzieci i młodzieży naszej gminy.

Po raz pierwszy na Festynie Dziecięcym będzie organizowana strzegomska sztafeta „Razem dla transplantologii”, w czasie której odbędzie się symboliczny bieg, mający na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat świadomego dawstwa narządów do przeszczepu. Temu wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja informacyjna, wsparta przez Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne DS Transplantacji „Poltransplant.”

W czasie imprezy planowane są liczne atrakcje: konkursy, turniej tenisowy, szachowy i rodzinny dla całych rodzin oraz gry i zabawy sportowe, pokaz walk samurajskich, wielką loterię fantową, w której każdy los wygrywa. Nie zabraknie też pyszności z grilla oraz znakomitych ciast, pieczonych przez Rodziców. Na zakończenie wystąpi ceniony i lubiany piosenkarz Wojciech Gąsowski, który znany jest z takich przebojów jak: „Gdzie się podziały tamte prywatki”, „Zielone wzgórza nad Soliną” czy tytułowego utworu do serialu „M jak miłość”.

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Żelazowie

Już w najbliższą sobotę, 3 czerwca na placu przy świetlicy wiejskiej w Żelazowie odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka. Festyn rozpocznie się o godzinie 16.00, a na najmłodszych poza grami i zabawami integracyjnymi czekać będą, m.in. dmuchańce.

Świebodzice

Miejski Dom Kultury w Świebodzicach oraz władze miasta zapraszają wszystkie dzieci na piknik z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca w Parku Miejskim.

Miejska impreza potrwa od godziny 16.00 do 19.00. Wśród planowanych atrakcji znajdą się m.in. animacje, zabawy, zajęcia sportowe ze świebodzickimi klubami sportowymi, zamki dmuchane, klocki, mini trampoliny, nauka chodzenia na szczudłach, malowanie buziek i zaplatanie warkoczyków, a także teatrzyk dla dzieci w wykonaniu Klubu Senior+.

Dzień Dziecka z Wodnym Centrum Rekreacji

Już w czwartek wszyscy mieszkańcy Świebodzic do 18 roku życia będą mogli skorzystać z tańszego wstępu do Wodnego Centrum Rekreacji. – Wszystkie dzieci zamieszkujące Gminę Świebodzice 1 czerwca wchodzą na basen Wodnego Centrum Rekreacji za „piątkę”/h. Pamiętajcie, żeby dzieciaki miały ze sobą dokument potwierdzający miejsce zamieszkania – informuje OSiR Świebodzice.

Z kolei na najbliższą sobotę, 3 czerwca na placu przed Wodnym Centrum Rekreacji na najmłodszych czekać będą dodatkowe atrakcje. – Zapraszamy na Dzień Baniek Mydlanych ze Smokiem Edzem oraz na Dzień Kolorów. Ponadto konkursy, nagrody oraz muzyka! Będzie pięknie i kolorowo – zachęcają organizatorzy. Więcej informacji na plakatach oraz na stronach wydarzeń: Dzień Baniek Mydlanych, Dzień Kolorów Świebodzice’23.

Jaworzyna Śląska

Dzień Dziecka na stadionie miejskim

Już w najbliższy piątek na najmłodszych mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska czekać będzie mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy z okazji Dnia Dziecka. 2 czerwca Samorządowe Przedszkole „Chatka Puchatka” oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna zapraszają wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

Od godz. 16.00 do 20.00 na stadionie miejskim w Jaworzynie Śląskiej na najmłodszych będą czekać atrakcje w postaci strefy zabaw, różnego rodzaju kiermaszów i występów artystycznych. Podczas imprezy będą prowadzone zbiórka i licytacje na rzecz Agatki Salamon.

Dzień Dziecka w Muzeum Kolejnictwa

Z okazji Dnia Dziecka, w dniach 3-4 czerwca na terenie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej odbędzie się wydarzenie dla rodzin z dziećmi. Atrakcje: specjalnie przygotowane animacje dla dzieci, gra terenowa – Tomek i Przyjaciele, zwiedzanie z przewodnikiem, przejażdżka edukacyjna po bocznicy muzeum lokomotywą Zbysio, sale i place zabaw dla dzieci.

Całość wydarzenia odbędzie na zabytkowej bocznicy kolejowej gdzie muzeum udostępnia ekspozycję obejmującą zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy, pochodzący z XIX i XX wieku. Zbiór składa się z ponad 50 lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych, przeszło 50 wagonów różnego typu oraz innych kolejowych pojazdów specjalnych. Tabor prezentowany jest na 2,5 km torów znajdujących się na muzealnej bocznicy kolejowej. W skład stałej ekspozycji muzeum wchodzi również makieta kolejowa w skali H0 sterowana urządzeniami prawdziwej nastawni kolejowej oraz ekspozycje w dawnym budynku administracji parowozowni, które są poświęcone historii kolei. Na hali lokomotywowni oraz warsztacie prezentowane są sprawne maszyny i urządzenia przemysłowe.

Więcej informacji na stronie internetowej muzeum.

Familijny weekend w Folwarku w Piotrowicach Świdnickich

Z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka zapraszamy na pierwszy Familijny Weekend w Folwarku, który mamy nadzieję, że zainauguruje rodzinne weekendy od czerwca do września. Zaprezentujemy historię, bogactwo i dorobek jednej z najważniejszych dziedzin aktywności mieszkańców Dolnego Śląska – rolnictwa. Weźcie ze sobą dobry humor i koce piknikowe, odpocznijmy wśród natury i zabytków w każdą sobotę i niedzielę czerwca, lipca i sierpnia. Zapraszamy również wystawców lokalnych produktów do prezentacji na terenie Folwarku – zachęcają organizatorzy.

Podczas Rodzinnych Weekendów w Folwarku będzie można: odpocząć na łonie natury, zjeść naturalne produkty – domowe ciasto, dobrą zupę i pajdę z wiejskim smalcem i ogórkiem, zwiedzić z przewodnikiem zamek, spichlerz oraz stodole wraz kolekcją zabytkowych maszyn, napić się dobrego rzemieślniczego piwa z Browaru Lażany, upiec kiełbaskę na ognisku i zjeść kartofle z prawdziwego parownika. Na najmłodszych czekać będzie Wiejski Plac Zabaw.

Najbliższy familijny weekend odbędzie się w dniach 3-4 czerwca w godzinach 11.00-17.00. Bilety: rodzinny 60 zł (2+2), normalny 20 zł, ulgowy 15 zł.

Żarów

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Żarowie zapraszają na piknik z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 1 czerwca na szkolnym boisku sportowym przy ulicy 1 Maja 2. Początek o godzinie 15.00. Wstęp wolny.

W czasie pikniku zaplanowano potyczki rodzinne, zawody i konkurencje sportowe. Zaprezentują się nauczyciele i uczniowie. Na miejscu będzie można zobaczyć z bliska radiowóz policyjny, samochód strażacki, ale też spotkać żołnierzy z Wojsk Obrony Terytorialnej. Swoje produkty wystawią również lokalni przedsiębiorcy.

Na wszystkich czekać będą przekąski: kiełbaski z grilla, hotdogi, ciasta swojego wypieku i wiele innych. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będą zamki dmuchane oraz warsztaty z chodzenia na szczudłach. Przygotujemy również dla dzieci bańkowe szaleństwo. Chętne osoby będą mogły skorzystać z naszego salonu piękności. Niespodzianek przewidujemy dużo więcej – zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych w Dzień Dziecka do Żarowa! – zachęcają organizatorzy

Rodzinny rajd rowerowy i dzień sportu w Wierzbnej

Miłośników dwóch kółek zapraszani są do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 3 czerwca. Rajd rozpocznie się godz. 11.00 przy ul. Piastowskiej 10 (przy basenie) w Żarowie. Trasa: Żarów-Kalno-Wierzbna. W programie wydarzenia: znakowanie rowerów przez Policję, dzień sportu organizowany przez Sołectwo Wierzbna i OSP Wierzbna.

W ramach Dnia Sportu organizatorzy przygotowali turniej piłki nożnej dzieci, pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej Wierzbna i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, konkurencje sportowe, historyczny spacer rodzinny i poczęstunek.

Więcej informacji w zapowiedzi wydarzenia.

Dobromierz

Marcinowice

/opr. mn/

Poprzedni artykułFaworytki sięgnęły po zwycięstwo [FOTO]
Następny artykułKinkiety nowoczesne – poznaj wyjątkowe propozycje MOCO design