Strona główna 0_Slider Biało-zieloni rozpoczynają najważniejszy bój od lat!

Biało-zieloni rozpoczynają najważniejszy bój od lat! [RELACJA LIVE]

0

Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica mierzą się na neutralnym boisku w Chojnowie z rezerwami ekstraklasowej Miedzi Legnica w wielkim finale Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Walka toczy się o awans na szczebel centralny rozgrywek. Po raz ostatni Świdnica w finale Pucharu Polski była 8 lat temu (porażką 0:2 ze Ślęzą Wrocław), a na szczeblu centralnym już 19 lat temu! Zapraszamy do śledzenia RELACJI LIVE z tego wydarzenia.

Skład świdnickiego zespołu: Kot, Szydziak, Kasprzak, Sowa, Frankowski, Paszkowski, Filipczak, Nazar, Kotyla, Kozachenko, Trzepacz.

Początek spotkania za kilka minut, Miedź II wzmocniona dziś w bramce Pawłem Lenarcikiem.

Zawodnicy już na murawie, mecz prowadzić będzie sędzia Sebastian Tarnowski z Wrocławia (I liga)

1′ – rozpoczynamy zawody – najważniejszy mecz od lat świdnickiej drużyny. Faworytem spotkania wyżej notowana w rozgrywkach ligowych Miedź, ale piłka nożna nie takie niespodzianki widziała.

3′ – groźne uderzenie z dystansu Kameruńczyka Agbora – świetnie interweniuje Kot.

5′ – Miedź wychodzi wysoko, próbuje atakować już na naszej połowie i chce dobrze wejść w ten pojedynek.

6′ – rzut rożny dla świdniczan – dobra wrzutka, ale w górze piłkę łapie Lenarcik.

7′ – znów groźnie w szesnastce Miedzi – dośrodkowuje Paszkowski, nikt nie zamyka tej akcji.

8′ – strzela Filipczak – bardzo niedokładnie.

9′ – bardzo dobry fragment naszej drużyny – znów wrzutka Paszkowskiego – Kotyla nie sięga futbolówki głową.

11′ – kontra naszego zespołu, znów brakło nieco precyzji w polu karnym przeciwników.

11′ – fauluje Szydziak – jest ostrzeżenie.

13′ – Kot broni ostrą wrzutkę po ziemi z ostrego kąta, lecz do piłki dopada Stępień i trafia niestety na 1:0!!!

15′ – podczas starcia ucierpiał Paszkowski – zawodnik za moment powinien wrócić do gry.

18′ – Frankowski dorzuca piłkę w pole karne – górą obrońcy Miedzi. Nie rezygnujemy z walki.

20′ – bardzo dobra akcja Miedzi – dośrodkowanie spod linii końcowej, w ostatniej chwili wybijamy futbolówkę na rzut rożny.

21′ – bez zagrożenia – pewnie świdniccy obrońcy.

24′ – biało-zieloni cały czas walczą, szkoda tego straconego gola – równy pojedynek w Chojnowie, ale to my musimy niestety gonić wynik.

25′ – rzut rożny dla Miedzi – uderzenie głową, lecz piłka mija światło bramki.

28′ – z dystansu strzału próbują rywale – niedokładnie. Dobry ten ostatni fragment w wykonaniu legniczan.

29′ – Sowa dośrodkowuje – piłkę na rzut rożny wybijają rywale. Dośrodkowujemy z rogu, ale bez efektu.

34′ – Agbor – żółta kartka.

36′ – dobra akcja legniczan – finalizacja z dość ostrego kąta po długim słupku – piłka mija światło naszej bramki…

38′ – bardzo dobra obrona Kota – zbyt łatwo dopuściliśmy do kolejnej sytuacji w naszym polu karnym.

39′ – lepsi w tej końcówce pierwszej połowy legniczanie – znów futbolówkę odbija Kot.

43′ – Garuch faulowany w polu karnym i jedenastka dla Miedzi. Sam poszkodowany trafia na 2:0, choć Kot wyczuł jego intencje i był blisko.

45′ – całkowicie zdominowali nas w ostatnich minutach faworyci – kolejna groźna sytuacja Miedzi – broni Kot.

koniec pierwszej połowy – przegrywamy po 45 minutach 0:2.

46′ – rozpoczynamy za moment drugą połowę – na boisku meldują się Białasik i Moskwa, zastępując Paszkowskiego i Szydziaka.

48′ – mocne uderzenie rywali z dystansu – piłka mija spojenie słupka z poprzeczką.

50′ – rzut rożny dla Miedzi – pewnie nasi obrońcy.

51′ – zza pola karnego strzela Agbor – prosto w dłonie naszego golkipera.

53′ – Migas zastępuje Trzepacza.

54′ – po dosłownie kilkunastu sekundach Migas stanął przed fantastyczną szansą na gola – pojedynek jeden ne jednego, uderzenie obok Lenarcika, lecz minimalnie niecelne!

54′ – kontra legniczan – Agbor kończy strzałem na 3:0!

58′ – bardzo ambitnie walczą nasi piłkarze, szukają swoich szans, ale póki co to za mało.

60′ – Wojciechowski zmienia Filipczaka.

63′ – rzut rożny dla Miedzi – Stępień uderza głową, lecz broni Kot.

66′ – korner po drugiej stronie boiska – Lenarcik pewnie wyłapuje futbolówkę.

69′ – to mogła być dobra kontra świdnickiego – Migas i Kotyla niestety nieco sobie przeszkodzili i skończyło się na zagrożeniu.

70′ – Antosik wchodzi na boisko za Kozachenkę.

73′ – nie rezygnują z dalszych ataków legniczanie – w ostatniej chwili powstrzymaliśmy atak przeciwników.

75′ – Michta zmienia Kotylę.

76′ – blisko skutecznej akcji Wojciechowski – dobrze interweniował jednak obrońca rywali, kończąc atak świdnickiego zespołu.

77′ – świetna akcja Michty z Moskwą – ten pierwszy niestety źle dogrywa w pole karne do partnerów.

79′ – Kot broni sytuację jeden na jednego.

80′ – znów na boisko runął filigranowy Marcina Garuch – wydaje się, że podobnie jak przy karnym więcej teatru, niż kontaktu z przeciwnikiem.

83′ – Migas walczy przy linii bocznej – zdaniem sędziego asystenta popełnia przewinienie.

87′ – choćby o te honorowe trafienie walczą cały czas ambitnie świdniczanie, defensywa Miedzi cały czas spisuje się bez zarzutu.

90′ – w niezłej sytuacji na prawej flance znalazł się Wojciechowski – został jednak powstrzymany przez rywala.

90+ – Migas uderza na bramkę Miedzi – broni Lenarcik.

90+ – Nazar próbuje wypuścić Migasa – dobrze jednak ten zamiar odczytuje bramkarz Miedzi.

90+ – Lenarcik broni uderzenie Migasa – tak czy inaczej pozycja spalona.

koniec meczu – walczyliśmy ambitnie, szukaliśmy swoich szans, ale faworyt okazał się lepszy w wymiarze 3:0!

Poprzedni artykułZagrali dla Agatki. Uzbierano ponad 36 tys. złotych!
Następny artykułZostał skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku. Teraz jest poszukiwany listem gończym