Strona główna 0_Slider „Badamy nie tylko mamy”. Amazonki zapraszają na Rynek do 16.00!

„Badamy nie tylko mamy”. Amazonki zapraszają na Rynek do 16.00!

0

Z okazji Dnia Mamy świdnickie amazonki zachęcają do profilaktyki raka piersi. Regularne samobadanie i cykliczna wizyta u lekarza może uratować życie. Rak to nie wyrok i wczesne jego wykrycie daje szansę na całkowite wyleczenie. Po raz kolejny świdniczanki mówią o tym dzisiaj, 26 maja podczas ogólnopolskiej akcji profilaktycznej „Badamy nie tylko mamy”. Amazonki zapraszają do Rynku!

Świdniczanki znów przekonują wszystkie panie do zadbania o siebie – tym razem włączając się do ogólnopolskiej akcji „Badamy nie tylko mamy”. – W całej Polsce dzisiaj od południa trwa informowanie kobiet na temat ważności wczesnego wykrycia raka piersi, dzięki czemu możemy uratować życie. Chcemy, żeby kobiety wzięły na siebie część odpowiedzialności za swoje zdrowie – mówi Kazimiera Zając. W Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw na Rynku w Świdnicy amazonki będą zachęcały do profilaktyki, rozdawały ulotki oraz uczyły na fantomach samobadania piersi.

Dodatkowo podczas wydarzenia można skorzystać z bezpłatnych badań – w tym m.in. pomiaru ciśnienia, poziomu cholesterolu czy krwi. Udostępnione zostaną też alkogogle i nakrogogle – demonstrujące skutki używania środków odurzających. Ponadto przygotowano również atrakcje dla dzieci jak, chociażby kolorowanki czy odblaski.

Akcja „Badamy nie tylko mamy” zostanie przeprowadzona przez kluby Amazonek w 97 polskim miastach. Organizatorem inicjatywy jest Federacja Stowarzyszeń Amazonki i ma na celu edukować o roli profilaktyki raka piersi.

/red./

Poprzedni artykułŚwidnica walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski
Następny artykułDieta w cukrzycy – co wolno jeść, a czego unikać?