Strona główna 112 85 kierowców przyłapanych na przekroczeniu prędkości

85 kierowców przyłapanych na przekroczeniu prędkości

0

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego świdnickiej komendy przeprowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na tych przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 106 pojazdów. Ujawnili 85 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących – informuje komenda powiatowa.

– Nadmierna prędkości to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego świdniccy policjanci praktycznie codziennie prowadzą działania zwalczające piratów drogowych z ulic powiatu świdnickiego. Ci kierujący, którzy rażąco łamią przepisy przekraczając dozwoloną przepisami prędkość, muszą się liczyć z mandatem karnym 2,5 tysiąca złotych, a w przypadku tzw. recydywy drogowej nawet 5 tysięcy złotych – mówi mł. asp. Magdalena Ząbek.

Podczas całodniowych działań 18 funkcjonariuszy skontrolowało 106 pojazdów i ujawniło 85 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. W tym dniu nikt nie utracił uprawnień za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W trakcie działań policjanci zatrzymali także dwóch kierujących którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice pojazdów bez wymaganych uprawnień do kierowania. Zatrzymali także 27-latka, który wsiadł za kierownicę swojego BMW i wyruszył w drogę pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 0,3 promila. O losie tych nieodpowiedzialnych kierujących zdecyduje sąd – dodaje rzeczniczka.

/opr. red./

Poprzedni artykułBiskup, tatuażysta czy imigrantka. Świdnickie rozmowy z „żywymi książki” [FOTO]
Następny artykułNasza zawodniczka sięgnęła w RPA po tytuł mistrzyni świata! [VIDEO]