Strona główna Sport Piłka nożna Wiemy z kim zagramy. W środę półfinał wojewódzkiego Pucharu Polski!

Wiemy z kim zagramy. W środę półfinał wojewódzkiego Pucharu Polski!

0

Dziś w siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej odbyła się ceremonia losowania par półfinałowych Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. O prym walczą cztery zespoły – mistrzowie swoich stref: Piast Żmigród (Podokręg Wrocław), Miedź II Legnica (Podokręg Legnica), Karkonosze Jelenia Góra (Podokręg Jelenia Góra) i IgnerHome Polonia-Stal Świdnica (Podokręg Wałbrzych).

Walka zapowiada się ekscytująco, a grać jest o co. Zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej sięgnie po czek o wartości 40.000 złotych i awansuje na szczebel centralny rozgrywek. Tam już w pierwszej rundzie jest szansa wylosowania ekipy z polskiej ekstraklasy. Mecz półfinałowe na szczeblu wojewódzkim odbędą się w środę, 19 kwietnia, a los złączył dziś następujące pary: IgnerHome Polonia-Stal Świdnica (IV liga grupa wschodnia) – Karkonosze Jelenia Góra (IV liga grupa zachodnia) oraz Piast Żmigród (IV liga grupa wschodnia) – Miedź II Legnica (III liga). Pojedynki odbędą się kolejno w Świdnicy i Żmigrodzie i wystartują o godz. 17.00. Finał zaplanowano na połowę maja na neutralnym boisku w Ścinawie.

Droga IgnerHome Polonii-Stali Świdnica:

8:0 z Górnikiem Boguszów-Gorce

8:0 z Włókniarzem Głuszyca

0:0 (karne 9:8 w 12. serii…!) z Górnikiem Wałbrzych

3:1 z Lechią Dzierżoniów

3:0 ze Słowianinem Wolibórz

Doga Karkonoszy Jelenia Góra:

8:0 z Fatmą Pobiedna

2:0 z Nysą Zgorzelec

2:1 z Orłem Mysłakowice

10:1 z Pogonią Świerzawa

5:0 z Apisem Jędrzychowice

/MDvR/

Poprzedni artykułŚwidnickie fontanny w kąpieli [FOTO]
Następny artykuł„Piłkarskie jaja, kompromitacja sędziego”. Nie uwzględniono protestu świdnickiego klubu, za to arbiter musi się „psychicznie odbudować”