Suchej nitki nie było na mieszkańcach Imbramowic w gminie Żarów, którzy ochoczo ruszyli na spotkanie tradycji w lany poniedziałek. O rozmach śmigusa-dyngusa strażacy z miejscowej OSP.

„Wóz strażacki, psikawki, wodne pistolety oraz pełne wiadra wody poszły dzisiaj w ruch… Oj działo się działo… Bo zgodnie z obyczajem w wielkanocny poniedziałek oblewamy się nawzajem… Zobaczcie sami! Jak bawili się dzisiaj mieszkańcy naszego sołectwa. Strażacy z naszego OSP zadbali o dodatkową atrakcję polewania wodą posesji, co symbolizuje szczęście i pomyślność dla mieszkańców. Dziękujemy Wam za dostarczanie nam wody do zabawy.” – opisują mieszkańcy. Imbramowice nie po raz pierwszy pokazują, ze stanowią zgraną i niezwykle aktywną społeczność.
fot. Sołectwo Imbramowice
![Zawalił się dach zabytkowej kaplicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/zawalony-dach-kaplicy-MB-Czestochowskiej-w-Jaworzynie-Slaskiej-5-1-238x178.jpg)
![„Małpki” wszędzie. Kosze na śmieci – sztuk trzy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-5-238x178.jpg)
![Walczymy ze Szczytem [RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/CSC_0218-1-238x178.jpg)
![Strażacy interweniowali przy ul. Traugutta w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/czujka-3-100x75.jpg)
![Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej 374 [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-3-100x75.jpg)



![Cyrk Wictoria powraca do Świdnicy. To będzie zupełnie nowe widowisko [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/fot.-Cyrk-Wictoria-facebook-100x75.jpg)
![Dzień Kobiet z wyjątkowym prezentem od Anity Lipnickiej. Co szykuje znana i lubiana polska wokalistka w Świdnicy? [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)