Strona główna Sport Piłka ręczna Świdnicka młodzież z kompletem wygranych

Świdnicka młodzież z kompletem wygranych

0

Udany weekend mają za sobą młodzieżowe drużyny Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Swoje spotkania wygrali chłopcy i druga drużyna młodzików. Na szczególne uznanie zasługuje wyczyn tych drugich, którzy bardzo wysoko zwyciężyli na parkiecie wicelidera tabeli – Zagłębia Lubin.

Wyjazdowym spotkaniem z wiceliderem tabeli, Zagłębiem Lubin młodzicy ŚKPR-u II Świdnica prowadzeni przez trenera Patryka Dębowczyka rozpoczęli czwartą i ostatnią rundę rozgrywek w grupie B Dolnośląskiej Ligi Młodzików. Nasza ekipa postarała się o sporą niespodziankę i bardzo wysoko zwyciężyła 39:25 (17:15)! Pierwsza połowa była wyrównana, a ŚKPR utrzymywał nieznaczną przewagę. Po zmianie Szare Wilki zdecydowanie zdominowały gospodarzy, wygrywając tę część 22:10!

Zagłębie Lubin – ŚKPR II Świdnica 25:39 (15:17)

ŚKPR II: Firlej – J. Kocjan 8, Stadnik 8, Przibycin 8, Szychowski 6, Litwińczuk 3, Zając 3, Lurka 1, Pawlak 1, Boroński 1

Chłopcy z zespołu ŚKPR I Świdnica trenerki Justyny Curyl zanotowali dwunaste zwycięstwo w swoim czternastym meczu w tym sezonie. W sobotę, 22 kwietnia pewnie pokonali we własnej hali Chrobrego Żórawina 37:22 (19:8) i są o krok od wywalczenia co najmniej srebrnego medalu Mistrzostw Dolnego Śląska! Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando Szarych Wilczków. Po pięciu minutach było 5:1, po kwadransie 14:5, a do przerwy 19:8. W drugiej połowie na placu gry pojawili się wszyscy zawodnicy, a przewaga systematycznie rosła, aby ostatecznie wynieść siedemnaście bramek.

ŚKPR I Świdnica – Chrobry Żórawina 37:28 (19:8)

ŚKPR I: Grasiewicz, Wasilewicz – Stramek 12, Kozar 7, Bronikowski 4, Paluch 4, Sawicki 3, Kopeć 2, Suszycki 1, Święs 1, W. Szmaj 1, B. Miedziński, Ożóg, Kula

Poprzedni artykułGdzie najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji? Świdnicka policja przedstawiła dane za ubiegły rok
Następny artykułWygrana wojna w Kamieńcu Ząbkowickim!