Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Osiedlowe drogi w Pszennie do przebudowy

Osiedlowe drogi w Pszennie do przebudowy

0

Do czerwca 2024 roku zostanie wykonana przebudowa dróg na osiedlu domów jednorodzinnych w Pszennie wraz z budową kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. Inwestycja za 3,88 mln zł realizowana jest przy wsparciu środków Rządowego Funduszu Polski Ład w łącznej kwocie 3,58 mln zł. (92,2% inwestycji).

Fot. UG Świdnica

Przebudowa dróg w Pszennie obejmie ul. Poziomkową, Morelową, Agrestową, Porzeczkową, Winogronową oraz Jesienną. W ramach zadania wykonane zostaną m.in. roboty ziemne i kanalizacja deszczowa. Wszystkie przebudowane drogi będą posiadały nawierzchnię z kostki betonowej grubości 8 cm. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjne BUD-MEL w Dzierżoniowie. Termin zakończenia prac został zaplanowany na czerwiec 2024 r.

Za montaż oświetlenia ulicznego, odpowiedzialna jest firma RMS Polska Sp. z o.o. z Ropczyc. Nowe punkty świetlne pojawią się przy ul. Poziomkowej, Morelowej, Agrestowej, Porzeczkowej, Winogronowej, Jesiennej, Brzoskwiniowej i Czereśniowej w Pszennie. Łącznie 89 ekologicznych punktów zasilanych panelami fotowoltaicznymi. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2024.

Umowy w imieniu władz gminy podpisał zastępca wójta Bartłomiej Strózik, przy kontrasygnacie skarbnik Anny Szymkiewicz.

/UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykuł„Złom” dla Waldemara Woźniaka. Ekolog z Pszenna z najwyższym odznaczeniem PZŁ [FOTO]
Następny artykułŚwiąteczne paczki dla potrzebujących