Strona główna 0_Slider Nietrzeźwy w damskiej toalecie, meble w piecu, samochód na przejściu. Interwencje straży...

Nietrzeźwy w damskiej toalecie, meble w piecu, samochód na przejściu. Interwencje straży miejskiej

0

Od 24 do 30 marca 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 114 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

fot. SM w Świdnicy

25.03.2022r. godz.7.01 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol w Rynku. Skierowani na miejsce strażnicy przerwali libację alkoholową. Obaj panowie za swe zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

25.03.2023r. godz.11.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na chodniku ulicy Łukowej. Na miejscu patrol zastał nietrzeźwego Marcina G., osobę bezdomną, wielokrotnie karaną za czyny popełniane pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje zachowanie został ukarany przez sąd karą 10 dni aresztu.

25.03.2023r. godz.12.56 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące mężczyzny naklejającego na przystanku przy ulicy Słowiańskiej ogłoszenia. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. W toku czynności wyjaśniających ustalono sprawcę wykroczenia, który został ukarany mandatem karnym.

27.03.2023r. godz.13.09– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w piecu domowym w jednym z mieszkań przy ulicy Wyspiańskiego. Strażnicy przeprowadzili kontrolę paleniska. Stwierdzono, że lokator spala w piecu odpady (płyty pochodzące z demontażu mebli). Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

28.03.2023r. godz.15.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące pojazdu parkującego bezpośrednio na przejściu dla pieszych na ulicy Grodzkiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 300zł.

28.03.2023r. godz.22.25 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownicy obsługi Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na ławce w poczekalni dworca kolejowego. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam Marcina K., bezdomnego który wielokrotnie karany był za czyny popełniane pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

28.03.2023r. godz.22.25 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownicy obsługi Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w damskiej toalecie poczekalni dworca autobusowego. Skierowani na miejsce strażnicy zastali tam Roberta W. Mężczyźnie udzielono pomocy i umieszczono go w miejskim schronisku dla bezdomnych.

Poprzedni artykułDo Świdnicy zawita były lider tabeli [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułMistrzowie i uczniowie zagrali na urodziny Bacha [FOTO]