Strona główna Kultura Mydełko Fa i inne przeboje lat 90. wyśpiewali seniorzy na XII Przeglądzie...

Mydełko Fa i inne przeboje lat 90. wyśpiewali seniorzy na XII Przeglądzie UTW [FOTO]

0

Pełna sala i świetna zabawa – tak Wiesław Łabęcki, prezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku podsumowuje XII Przegląd Piosenki Uniwersytetów III Wieku. Seniorzy 26 kwietnia w auli I LO w Świdnicy wyśpiewali przeboje lat 90.XX wieku.

Nie zabrakło wzruszeń przy piosenkach Kayah i Budki Suflera, a salw śmiechu przy „Mydełku Fa”, piosence, która zapoczątkowała wielką karierę gatunku disco polo. Publiczność usłyszała także, między innymi, piosenki  Piąty bieg” Budki Suflera, „Zawsze tam gdzie Ty” Lady Pank, „Zwierzenia” Ryśka Rynkowskiego, „To nie ptak” Ryszarda Rynkowskiego, „Ale to już było” Maryli Rodowicz, „U cioci na imieninach” Szwagra Kolaski, a gospodarze zaśpiewali na powitanie „Stukot kół ” i w programie „Ja wysiadam”, „Życie osła”, „Konik na biegunach”. W finałową piosenkę – „Moja i Twoja Nadzieja” włączyła się cała sala. Iwona Wróbel z Oleśnicy solo zaśpiewała „To nie ja” Edyty Górniak, zbierając gromkie brawa.

W przeglądzie wystąpiły zespoły z Nowej Rudy, Obornik, Oleśnicy, Świebodzic, Wałbrzycha, Ząbkowic Śląskich i gospodarze ze Świdnickiego UTW, czyli zespół wokalno-instrumentalny Jesienna Gama pod kierownictwem Jana Starka. Każdy zespół przygotował trzy utwory, a konferansjerkę tradycyjnie z humorem poprowadzili Jolanta Mieszkalska i Piotr Bolek.

– Tradycyjnie nie przyznawaliśmy nagród, zrezygnowaliśmy także z dyplomów i statuetek, a w podziękowaniu zaprosiliśmy zespoły na poczęstunek – dodaje prezes ŚUTW.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMistrzowie pierwszej pomocy wyłonieni
Następny artykułStyl i wygoda: jak wybrać idealną pościel męską