Strona główna Wydarzenia Świdnica Mistrzowie pierwszej pomocy wyłonieni

Mistrzowie pierwszej pomocy wyłonieni

0

W III LO w Świdnicy odbył się etap rejonowy XXIX Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadpodstawowych zorganizowany przez Oddział Rejonowy PCK w Świdnicy, w których wzięło udział 8 drużyn z 7 szkół średnich z powiatu świdnickiego.

Zespoły ratownicze miały do zaliczenia 4 stacje urazowe oraz test z pierwszej pomocy. W organizacji Mistrzostw pomagała młodzież z Grupy SIM PCK, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz wolontariusze z klasy Id III LO pod opieką p. Beaty Głowackiej i II LO pod opieką p. Doroty Durlej. Za przebieg zawodów odpowiadały Teresa Borek, Mariola Makarska-Janicka oraz sędzia główny Natalia Gielerska – ratownik medyczny. W zawodach uczestniczyło około 120 osób. Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta w Świdnicy i Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Wyniki rywalizacji:

I miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
II miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy
III miejsce – Technikum Ortopedyczne w Świdnicy
IV miejsce – III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

Drużyna z II LO w Świdnicy 29 kwietnia będzie reprezentowała Oddział Rejonowy PCK w Świdnicy oraz powiat świdnicki na etapie okręgowym we Wrocławiu.

/Informacja i zdjęcia PCK w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułOgólnopolski protest niezależnych mediów lokalnych
Następny artykułMydełko Fa i inne przeboje lat 90. wyśpiewali seniorzy na XII Przeglądzie UTW [FOTO]