Strona główna 0_Slider Koncert z przesłaniem pokoju i jedności. Amerykańska Orkiestra Sił Powietrznych w Europie...

Koncert z przesłaniem pokoju i jedności. Amerykańska Orkiestra Sił Powietrznych w Europie zagrała w Świdnicy [FOTO]

0

Z przesłaniem pokoju i jedności w Świdnicy zagrały dwa kameralne zespoły, należące do Orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie, która stacjonuje w Ramstein w Niemczech. Z repertuarem od muzyki klasycznej po musical wystąpiły – kwartet Allied Winds i kwintet Winds Aloft. Koncert zebrał wiele owacji.

Świdnicki koncert odbył się w ramach tegorocznej trasy po Niemczech i Polsce, której przesłaniem jest promowanie pokoju oraz partnerstwa. Muzycy zagrali pod przewodnictwem m.in. majora Rafaela E Toro-Quiñones. Na wydarzenie zaprosiło Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

To niesamowity zaszczyt być z powrotem w Polsce. Dziękuję bardzo za przyjęcie nas tutaj. Kilka miesięcy temu odwiedzałem stacjonującą tutaj naszą armię amerykańską i naszych polskich przyjaciół. Nie jestem w stanie wyrazić, jaki jest to zaszczyt móc współpracować z waszym krajem. Razem pomagamy zapewnić bezpieczeństwo Europie – mówił major Rafael E Toro-Quiñones.

Zgodnie z tradycją także w Świdnicy występ Orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie rozpoczęły hymny narodowe obu krajów. Wspólnie zespoły wykonały „Mazurka Dąbrowskiego” oraz „The Star-Spangled Banner”. Następnie publiczność wysłuchała każdej z grup. Z repertuarem od muzyki klasycznej po musical wystąpiły – kwartet Allied Winds i kwintet Winds Aloft. Koncert zebrał wiele owacji.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułPo tytułach mistrzów Polski, czas na podbój Europy!
Następny artykułRajdowcy spotkali się z kibicami [FOTO]