Strona główna 0_Slider Elżbieta Dudziak dołączyła do grona zasłużonych dla Świdnicy

Elżbieta Dudziak dołączyła do grona zasłużonych dla Świdnicy [FOTO]

0

Angażująca się w liczne działania na rzecz zdrowia, kultury i bezpieczeństwa, ceniona za pracę społeczną, przewodnicząca świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich oficjalnie dołączyła do grona zasłużonych dla miasta Świdnicy. Podczas piątkowego posiedzenia Rady Miejskiej Elżbieta Dudziak odebrała przyznane jej wyróżnienie oraz pamiątkowy medal.

Elżbieta Dudziak jest z urodzenia świdniczanką. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 10 oraz Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy, a także Technikum Kinematografii we Wrocławiu. Przez prawie osiemnaście lat pracowała przy obróbce klisz filmowych w Wytwórni Filmów Fabularnych. Po urodzeniu dziecka, ze względów zdrowotnych przeszła na rentę, ale jednocześnie zaangażowała się w pracę społeczną.

Do pracy w kole Ligi Kobiet Polskich, które od połowy lat 80. działało w Świdnicy, wciągnęła ją jej teściowa, Wanda Dudziak. Od 2000 roku Elżbieta Dudziak jest przewodniczącą świdnickiego koła LKP. Wywalczyła dla niego osobowość prawną i przez lata angażowała się – razem z kobietami tworzącymi Ligę – w bardzo wiele działań na rzecz zdrowia, kultury i bezpieczeństwa. Do sztandarowych wydarzeń organizowanych przez świdnickie koło należy między innymi Dzień Kobiet, cykl Bezpieczna Kobieta, czy też Dyktando Świdnickie. Przez wiele lat członkinie koła udzielały się również jako wolontariuszki w szpitalu.

W tej chwili koło LKP tworzy 18 pań. W najbliższym czasie dojdzie do „zmiany warty” na stanowisku przewodniczącej. Elżbieta Dudziak zapewnia jednak, że nawet po zakończeniu swojej misji jako przewodniczącej nadal będzie się angażowała w prace Ligi, jeśli tylko zdrowie jej na to pozwoli.

Wniosek o nadanie Elżbiecie Dudziak tytułu „Zasłużony dla Miasta Świdnicy” został zaopiniowany pozytywnie przez zespół radnych oraz prezydent Świdnicy. Pozytywna była też opinia Rady Miejskiej w Świdnicy, która 31 marca przyjęła uchwałę dotyczącą nadania tytułu. Za taką formą uhonorowania przewodniczącej świdnickiego koła Ligi Kobiet Polskich głosowało 20 radnych, przy jednym głosie wstrzymującym.

/mn/

Poprzedni artykułJak wybrać idealny fotel do salonu?
Następny artykuł45. rocznica powstania rzeźby „Nagiej Panny” z wydarzeniami edukacyjno-artystycznymi