Strona główna 0_Slider Co kryją zakamarki dawnej parowozowni i folwarku? Przemysłowa Majówka już od soboty

Co kryją zakamarki dawnej parowozowni i folwarku? Przemysłowa Majówka już od soboty

0

Zabytki kolejnictwa, motoryzacji, maszyny parowe i zabytkowy sprzęt rolniczy będzie można zobaczyć podczas „Przemysłowej Majówki, która potrwa od 29 kwietnia do 3 maja i odbędzie się w muzeach prowadzonych przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. – Zapraszamy do czterech niezwykłych, zabytkowych obiektów na historycznym Śląsku. Można będzie w nich poznać, dotknąć, a nawet posmakować przemysłowej historii regionu. Te miejsca po prostu trzeba odwiedzić – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Wyjątkowo długi w tym roku weekend majowy to fantastyczna okazja by odwiedzić muzea techniki Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Na Dolnym Śląsku to Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, zabytkowy Młyn Hilberta w Dzierżoniowie oraz w Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich, a na Górnym Śląsku Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia. Wszystkich spragnionych i ciekawych industrialnych historii zapraszamy codziennie od 29 kwietnia 2023 roku do 3 maja 2023 roku. We wszystkich tych wyjątkowych obiektach będzie można wziąć udział w zwiedzaniu licznych zabawach i atrakcjach przygotowanych zarówno dla dzieci jak i rodziców – zapowiadają przedstawiciele Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska.

We wszystkich naszych muzeach przygotowaliśmy dla Państwa wydarzenia specjalne, które mają uatrakcyjnić Wasz pobyt. Dla zwiedzających, którzy zdecydują się odwiedzić kilka obiektów Fundacji przygotowaliśmy bilety w promocyjnych cenach. Zasada jest prosta, z każdym odwiedzonym obiektem, cena biletu w następnym spada. Rabat kumuluje się i odpowiednio wynosi 10%, 20% i w ostatnim obiekcie 30% na każdy zakupiony bilet wstępu – informują organizatorzy wydarzenia.

Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Fundacji.

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Na spędzenie majówki na terenie dawnej parowozowni już po raz siedemnasty zaprasza muzeum w Jaworzynie Śląskiej. – Długi weekend majowy rozpoczynamy już 29 kwietnia przyjazdem międzynarodowego pociągu prowadzonym przez parowóz Czeski Express, który przejedzie przez miasta Dolnego Śląska. Ponadto przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów w największym muzeum technicznym na Dolnym Śląsku. Poznacie zabytkowy tabor kolejowy oraz unikalne eksponaty poświęcone historii techniki i przemysłu. Podczas Majówki będzie możliwe zwiedzanie budynków technicznych parowozowni po rewitalizacji: warsztatu, kuźni, sprężarkowni oraz zaplecza socjalnego pracowników technicznych – wyliczają pracownicy muzeum.

Na zwiedzających czekać będzie szereg atrakcji, w tym m.in.: przejazdy lokomotyw 409Da-1 i 410D-51, prezentacja drezyn kolejowych Warszawa M20, gra terenowa dla najmłodszych, zwiedzanie muzealnej bocznicy kolejowej z przewodnikiem, pokazy pracy zabytkowych maszyn na warsztacie kolejowym, kolejowa plaża z placem zabaw i i wystawą Lokomotywa wg. Juliana Tuwima, questy kolejowe.

Dalsze informacje oraz cennik dostępne są w zapowiedzi wydarzenia.

Majówka w Muzeum Techniki Rolniczej w Piotrowicach Świdnickich

Na terenie dawnego, renesansowego zamku w Piotrowicach Świdnickich, w powstającym Folwarku – przyszłym Muzeum Technik Rolniczych, będzie można poczuć, jak pachnie maj na wsi i spędzić ten czas w bliskości z naturą.

Zaprezentujemy historię, bogactwo i dorobek jednej z najważniejszych dziedzin aktywności mieszkańców Dolnego Śląska – rolnictwa. Podczas Majówki w Folwarku będzie można odpocząć na łonie natury, zjeść naturalne produkty, zwiedzić kolekcję zabytkowych maszyn oraz oglądać pokaz jazdy traktorem. Dla najmłodszych przygotowany będzie Wiejski Plac Zabaw – mówią organizatorzy.

Więcej informacji w zapowiedzi majówki.

/Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Ślaska, opr. mn/

Poprzedni artykułCzy warto zobaczyć dom do góry nogami?
Następny artykułEkologiczne gadżety reklamowe dla firmy – na, jakie warto się zdecydować?