Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów. Szykują się do gminnego kiermaszu wielkanocnego

Żarów. Szykują się do gminnego kiermaszu wielkanocnego

0

Ciekawe warsztaty, konkursy z nagrodami, występy artystyczne, atrakcje dla najmłodszych oraz liczne stoiska z tradycyjnymi świątecznymi przysmakami oraz oryginalnym rękodziełem – to wszystko pojawi się już 2 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie podczas Kiermaszu Wielkanocnego.

Przedświąteczne spotkania żarowian stanowią już tradycję. Stoły raz jeszcze uginać się będą od wielkanocnych mazurków, chlebowych baranków czy wreszcie tradycyjnego żurku. Pojawią się stoiska z rękodziełem pełne barwnych pisanek, kolorowych palm, stroików, świątecznych serwetek i innych wyrobów, które przypominają o nadchodzących świętach Wielkiej Nocy. Tradycją żarowskiego kiermaszu są wielkanocne konkursy. Na zwycięzców w konkursie na wielkanocną babkę, palmę oraz żurek czekać będą atrakcyjne nagrody. Wydarzenie urozmaicą muzyczne występy.

Artystów, rzemieślników, twórców ludowych, Koła Gospodyń Wiejskich, szkoły, lokalnych i regionalnych wytwórców zdrowej żywności oraz pięknych dekoracji zapraszamy do zaprezentowania swoich stoisk na naszym kiermaszu wielkanocnym. Zgłoszenia przyjmowane są do 27.03.2023 do godz. 15.00 pod nr telefonu: 531 269 750 – zachęcają przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury i Sportu.

Kiermasz odbędzie się 2 kwietnia 2023 roku w godzinach 14.00-17.30 w hali sportowej GCKiS przy ulicy Piastowskiej 10A.

/GCKiS Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułJaworzyna Śląska. Prace przy budowie skateparku i kompleksu sportowego na finiszu [FOTO]
Następny artykułWalczymy z Sokołem [RELACJA LIVE]