Strona główna 0_Slider Z dworca do aresztu, połamane drzewo, problemy niepełnosprawnych. Interwencje straży miejskiej

Z dworca do aresztu, połamane drzewo, problemy niepełnosprawnych. Interwencje straży miejskiej

0

Od 10 do 16 marca 2023 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 127 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

10.03.2022r. godz.11.00 – patrol straży miejskiej w czasie kontroli Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto ujął osobę poszukiwaną przez Policję. Krzysztof T., osoba bezdomna trafił do aresztu w celu odbycia kary zasądzonej na wniosek straży miejskiej.

12.03.2023r. godz.6.11 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefon od  mieszkańca ulicy Kazimierza Wielkiego. Mężczyzna, poważnie chory, upadł i nie mógł sam wstać. Prosił o pomoc. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze szybko rozwiązali problem umieszczając chorego na wózku inwalidzkim.

12.03.2023r. godz.10.15 – patrol straży miejskiej w czasie kontroli Rynku ujął osobę poszukiwaną przez Policję. Adrian R., osoba bezdomna trafił do aresztu w celu odbycia kary zasądzonej na wniosek straży miejskiej.

12.03.2023r. godz.10.20– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy hali targowej na ulicy Zamenhofa. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, który zlokalizował wskazaną osobę. Okazało się, że niepełnosprawny mężczyzna był trzeźwy, upadł i nie mógł samodzielnie wstać. Przechodnie omijali go podejrzewając, że jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy i przewieźli do miejsca zamieszkania.

13.03.2023r. godz.12.37 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące drzewa na ulicy Komunardów. Na skutek porywistego wiatru drzewo uległo poważnemu uszkodzeniu i w każdej chwili mogło spaść na ulicę. Zagrożenie było bardzo poważna. Już po chwili na miejscu pojawił się patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren  a strażacy wycięli uszkodzone drzewo. Powiadomiono również zarządcę drogi o konieczności usunięcia ściętego drzewa.

13.03.2023r. godz.17.40 – patrol straży miejskiej w czasie kontroli Centrum Przesiadkowego Świdnica Miasto zauważył na ulicy Kolejowej nietrzeźwego mężczyznę, który przed wejściem do baru załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Osobą tą okazał się Dariusz S., bezdomny, wielokrotnie karany za podobne zachowania. Mężczyzna został osadzony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Za swe czyny został ukarany rzez Sąd Rejonowy w Świdnicy karą 30 dni aresztu.

14.03.2023r. godz.8.48 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne  zgłoszenie dotyczące spalania odpadów w rejonie ulicy Sikorskiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Pracownik jednej z firm tam zlokalizowanych spalał płyty wiórowe. Spalane odpady ugaszono, sprawcę tego czynu ukarano mandatem karnym.

15.03.2023r. godz.12.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol w Parku Centralnym. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Obaj miłośnicy alkoholu na świeżym powietrzu zostali ukarani mandatami karnymi.

/Źródło sm.swidnica.pl/

Poprzedni artykułWypadek w Zebrzydowie
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Plac 1000-lecia Państwa Polskiego