Strona główna Sport Lekkoatletyka Wracają Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne. Pierwsze zawody 23 marca!

Wracają Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne. Pierwsze zawody 23 marca!

0

Aura coraz bardziej wiosenna, mamy nadzieję, że dopisze także w czwartek, 23 marca. W tym dniu zaplanowane są pierwsze w tym roku zawody cyklu Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych!

Podobnie jak w latach poprzednich zawody na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego rozpoczną się o godzinie 17.30, a zapisy od godziny 17.00 w biurze zawodów. W zależności od wieku na uczestników czekać będą biegi na dystansie od 60 do 1200 m oraz konkurencje techniczne – skok w dal i pchnięcie kulą. Otwarte i bezpłatne spotkania z lekkoatletyką dla dzieci i młodzieży z powiatu świdnickiego w drugiej części roku szkolnego 2022/2023 zaplanowano na 23 marca, 6 kwietnia, 11 maja i 1 czerwca (finał cyklu).

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne organizowane są przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Świdnicką Grupę Biegową, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Lokalną Organizację Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie, wicemistrza Polski w skoku w dal Mateusza Jopka oraz Urząd Miejski w Świdnicy. Impreza po blisko 20 latach wróciła do sportowego kalendarza Świdnicy w 2019 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością.

W poprzednim roku Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne włączone zostały do ogólnopolskiego cyklu Czwartków Lekkoatletycznych. Najlepsi nasi czwartkowicze w czerwcu pojechali do Łodzi na zawody finałowe z udziałem dzieci i młodzieży z całej Polski. Udział w zawodach jest bezpłatny, ale ograniczony tylko dla dzieci i młodzieży zamieszkującej w powiecie świdnickim.

/OSiR/

Poprzedni artykułAleja Niepodległości w przebudowie. Wykonawca szykuje się do wejścia na drugi pas [FOTO]
Następny artykułHardcore, metal, punk na scenie Klubu Bolko [FOTO]