Strona główna 0_Slider „Witaj wiosno!” Świdnickie przedszkolaki przemaszerowały przez miasto w radosnych korowodach

„Witaj wiosno!” Świdnickie przedszkolaki przemaszerowały przez miasto w radosnych korowodach [FOTO]

0

Na poszukiwania pierwszych oznak wiosny wyruszyli dzisiaj podopieczni świdnickich przedszkoli. Na ulicach miasta można było dzisiaj spotkać radosne i barwne korowody, którym towarzyszyła nieodłączna Marzanna.

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny na świdnickim Rynku pojawiła się między innymi liczna grupa maluchów z Przedszkola Miejskiego nr 6, która ze śpiewem na ustach i przy akompaniamencie akordeonu pozdrawiała napotkanych mieszkańców. W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny wyruszyli też podopieczni Przedszkola Miejskiego nr 1, Przedszkola Niepublicznego „Radosny Delfinek”, czy też Niepublicznego Przedszkola Językowego „Calineczka”. Dzieci zaopatrzone były w specjalnie przygotowane na tą okazję wykonane własnoręcznie atrybuty, takie jak kolorowe wstążki, kwiaty oraz kapelusze.

Jak wskazują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny rozpoczął się dość pochmurno i deszczowo, zwłaszcza na południu kraju, jednak po południu i pod wieczór pojawi się więcej rozpogodzeń i przejaśnień, głównie w centrum i na wschodzie kraju. Na termometrach maksymalnie do 12°C na zachodzie. Prognoza na kolejne dni jest następująca:

W środę przez północną i centralną Polskę będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu i tylko południe kraju pozostanie pogodne. Odrobinę chłodniejszy poranek w kotlinach Podkarpackich i na Suwalszczyźnie, tam termometry rano pokażą 2°C. W dzień również tam najchłodniej około 9°C, natomiast na Dolnym Śląsku do 17°C. Wiatr przez cały dzień będzie porywisty.

W czwartek kolejny deszczowy front będzie obniżał temperaturę na północy kraju, do około 9°C, podczas gdy w Małopolsce i na Podkarpaciu, za sprawą przejaśnień, temperatura wzrośnie do 16-18°C. W całym regionie wzrośnie również prędkość wiatru, miejscami na zachodzie w porywach do 60 km/h.

W piątek na Bałtyku pojawi się głęboki niż, który będzie miał wpływ na pogodę w całym kraju. Pogoda będzie bardzo dynamiczna. Na północy pojawią się burze oraz przelotne opady deszczu, które mogą mieć okresami natężenie umiarkowane. Najchłodniej będzie nad morzem około 9°C, a najcieplej ponownie w Małopolsce i na Podkarpaciu do 16-17°C. Wiatr na Pomorzu w porywach do 75 km/h, miejscami nad morzem do 85 km/h.

Sobota i niedziela z zachmurzeniem zmiennym i przelotnym deszczem, gdzieniegdzie pojawią się burze. Temperatura maksymalna od 8°C na północy do 14-16°C na południu. W całym kraju będzie występował porywisty wiatr. Najsilniejsze porywy wiatru będą nad morzem, nawet do 85 km/h, podczas burz do 70 km/h.

Przedszkole Niepubliczne „Radosny Delfinek” w Świdnicy:

Niepubliczne Przedszkole Językowe „Calineczka” w Świdnicy:

/mn/

Poprzedni artykułDwa tuziny medali „Tygrysów” podczas mistrzostw Polski!
Następny artykułBartosz Łobaza z przepustką na mistrzostwa Europy w Szkocji!