Strona główna Sport Piłka ręczna W Nowej Soli bez argumentów. Klęska ŚKPR-u

W Nowej Soli bez argumentów. Klęska ŚKPR-u

0

Nie udała się wyprawa do Nowej Soli piłkarzom ręcznym ŚKPR-u Świdnica. W meczu 19. kolejki I ligi świdniczanie wyraźnie ulegli miejscowej Trójce 22:35 (12:18). Porażka bolesna, ale nie można jej rozpamiętywać, bo przed naszym zespołem dwa kolejne mecze na własnym parkiecie. Najbliższy już w środę, 22 marca z Realem Astromalem Leszno.

Po wyleczeniu kontuzji do Nowej Soli trener Krzysztof Terebun mógł zabrać najlepszego strzelca naszej drużyny Michała Wojtalę i bramkarza Norberta Mirgę. Ale żeby nie było zbyt różowo, to dla równowagi nie mógł skorzystać z Mateusza Redki i Adama Chmiela. Absencja tych graczy z pewnością była sporym osłabieniem, ale uczciwie trzeba przyznać, że spotkanie w Nowej Soli świdniczanom wybitnie nie wyszło. Zabrakło pomysłu i argumentów, aby przeciwstawić się dobrze dysponowanym w tym dniu gospodarzom.

Ostatni remis (5:5) był w 5. minucie. Już trzy minuty później, przy stanie 6:4 dla miejscowych, trener Terebun poprosił o czas dla swojej drużyny, widząc sporo mankamentów w grze. W 17. minucie było jeszcze tylko 11:9 dla Trójki, ale od tego momentu przewaga gospodarzy zaczęła systematycznie rosnąć. Do przerwy ŚKPR przegrywał 12:18, a dziesięć minut po zmianie stron już 15:25 i praktycznie było już „po herbacie”…

Pozostaje mieć nadzieję, że najsłabszy mecz w sezonie ŚKPR ma już za sobą, a w kolejnych forma pójdzie zdecydowanie w górę. Dwa najbliższe odbędą się w Świdnicy (22 marca w środę z Realem Astromalem Leszno i 28 marca we wtorek z Dziewiątką Legnica) i to zdecydowanie dobry moment aby powalczyć o pełną pulę punktów!

Trójka Nowa Sól – ŚKPR Świdnica 35:22 (18:12)

ŚKPR: Shupyk, Mirga, Jabłoński, Wiszniowski – Zelek 8, Wojtala 5, Wołodkiewicz 3, Dobrzański 3, Pęczar 2, Galik 1, Bal, Etel, Pierzak, Ingram, Bieryt

Przebieg meczu: 5 min 4:4, 10 min 6:5, 15 min 10:8, 20 min 13:9, 25 min 14:10, 30 min 18:12, 35 min 21:13, 40 min 25:15, 45 min 28:18, 50 min 30:21, 55 min 31:22, 60 min 35:22

Kary: Trójka 6 minut, ŚKPR 4 minuty

Karne: Trójka: 3/2, ŚKPR 4/4

19. kolejka 18-19.13)
Real Astromal Leszno – EUCO UKS Dziewiątka Legnica 34:31 (19:15)
SPR Gorzyce Wielkie – Siódemka Miedź Huras Legnica 24:34 (7:18)
ZEW Świebodzin – Tęcza Folplast Kościan 37:25 (16:10)
Olimp Grodków – Wolsztyniak Wolsztyn 27:27 (15:14) k. 7:8
AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra – GOKiS Kąty Wrocławskie 23:34 (8:16)
Bór Joynext Oborniki Śląskie – Grunwald Poznań 25:26 (10:15)

Poprzedni artykułMichał Kobosko z Polski 2050 w Świdnicy. Wspólna lista opozycji do wyborów być może, ale…
Następny artykułJak kupić mieszkanie od dewelopera?