Strona główna Wydarzenia Strzegom Udało się zebrać potrzebną kwotę dla Edyty Woźniak! Strzegomianka już po operacji

Udało się zebrać potrzebną kwotę dla Edyty Woźniak! Strzegomianka już po operacji

0

Dzięki wsparciu licznych darczyńców oraz zaangażowaniu lokalnej społeczności udało się zebrać pół miliona złotych na operację ratującą życie i zdrowie Edyty Woźniak ze Strzegomia.

36-letnia Edyta Woźniak zmaga się z wieloma schorzeniami, które groziły tym, że kobieta mogłaby stracić możliwość samodzielnego funkcjonowania. – Urodziłam się jako osoba niepełnosprawna, bez szans na przeżycie. Stało się jednak inaczej i mimo dużego upośledzenia ruchowego rozwijałam się jak rówieśnicy. W wieku 19 lat poddałam się zabiegowi wydłużenia nogi, później operacji kręgosłupa. Niestety, coś poszło nie tak i tak zaczął się mój koszmar. Uciski na nerwy, bóle, kolejne zabiegi. Do tego doszły problemy z oddychaniem. W roku 2015 byłam poddana próbie założenia endoprotezy. Operacja się nie udała, zostałam z połamaną miednicą i kością łonową – opisywała wcześniej pani Edyta.

Od roku 2006 do 2017 roku mieszkanka Strzegomia przeszła szereg operacji, które miały pomóc jej normalnie żyć. W praktyce stało się jednak inaczej. Jej życie zamieniło się w pasmo bólu i jeszcze większej niepełnosprawności. Lekarze zamykali przed nią drzwi, mówiąc, że nie mogą już nic zrobić. Stan zdrowia kobiety pogarszał się sukcesywnie. Coraz to mniejsza sprawność ruchowa, nieustający ból tłumiony środkami farmakologicznymi zmieniło codzienność nie tylko pani Edyty, ale także jej bliskich. W roku 2020 była zmuszona szukać pomocy na nowo. Po wielu odmowach znalazła lekarzy z Paley European Institute, którzy zadeklarowali pomoc i zdecydowali, że konieczne jest przeprowadzenie operacji. Jej koszt wyceniono jednak na 500 tys. złotych.

W celu sfinansowania operacji ogłoszona została zbiórka, a w pomoc w zdobyciu potrzebnych funduszy włączyła się lokalna społeczność – organizując najróżniejsze akcje charytatywne, w tym m.in. morsowanie, koncerty, spektakle, festyny oraz inne wydarzenia. Dzięki aktywności mieszkańców oraz wsparciu darczyńców, 20 marca zbiórka prowadzona przez Fundację Siepomaga osiągnęła ustalony cel – 500 tys. złotych. Tego samego dnia Edyta Woźniak przeszła długo wyczekiwaną operację, która daje jej nadzieję na powrót do zdrowia.

/opr. mn/

Poprzedni artykułMłodzieżowy Dom Kultury prezentuje świdnickie talenty. Oddaj głos na swojego faworyta!
Następny artykułCyrk Wictoria zawita do Świdnicy z nowym widowiskiem [KONKURS]