Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka młodzież w Parlamencie Brandenburgii

Świdnicka młodzież w Parlamencie Brandenburgii

0

Uczniowie i nauczyciele II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy zostali zaproszeniu do Parlamentu Brandenburgii, gdzie otwarto wystawę poświęconą genialnemu poliglocie Emilowi Krebsowi. Delegację do Poczdamu tworzyli także przedstawiciele miasta i gminy Świdnica oraz starostwa powiatowego w Świdnicy.


– Otwarcie wystawy o Emilu Krebsie w siedzibie Parlamentu Krajowego landu Brandenburgia było okazją do przeżycia wspaniałego dnia w Poczdamie. Krótki spacer po starówce był tylko wstępem do tego, co spotkało nas później. W gmachu Parlamentu przywitał nas Steeven Bretz – przewodniczący frakcji CDU w Brandenburgii. odwiedziliśmy najciekawsze miejsca i z pierwszej ręki zdobyliśmy ciekawostki dotyczące pracy parlamentarnej. Po części oficjalnej otwarcia wystawy spotkała nas rzecz niezwykła – ciepłe przyjęcie naszej delegacji i rozmowy z Ambasadorem Polski w Niemczech, Dariuszem Pawłosiem i  Prezydent Parlamentu Krajowego, prof. dr Ulrike Liedtke – opisują wyjazd uczniowie.

– Wszystko to możliwe było dzięki zaangażowaniu naszego przyjaciela Eckharda Hoffmanna – stryjecznego prawnuka Emila Krebsa, który był inicjatorem tego wydarzenia. W Landtagu spotkaliśmy się także z Gunnarem Hille – dyrektorem KoKoPol i dawnym szefem Centrum Języków Obcych w MSZ Niemiec w Berlinie. Naszą delegację tworzyli: Jacek Iwancz – dyrektor, Aleksandra Królak – Wąsowicz – germanistka, Marysia Muszewska – przed którą niedługo finał Olimpiady Języka Niemieckiego i Weronika Uss – tegoroczna maturzystka, która niebawem zmierzy się z maturą rozszerzoną z języka niemieckiego. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu za pomoc w organizacji wyjazdu i naszym przyjaciołom z miasta i gminy Świdnica, z którym stanowiliśmy polski akcent wydarzeń w Poczdamie – dodają uczestnicy wyjazdu.

/opr. red./
fot. II LO w Świdnicy

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [MULTIKINO – REPERTUAR, PREMIERY]
Następny artykułPolskie ubranka dla dzieci – sklep internetowy