Strona główna Kultura Świdnicka grupa teatralna „Cedeen” zdobyła III nagrodę na ogólnopolskim festiwalu

Świdnicka grupa teatralna „Cedeen” zdobyła III nagrodę na ogólnopolskim festiwalu

0

Grupa „Cedeen” z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy otrzymała III nagrodę w kategorii – najlepszy spektakl teatralny. Na XX Ogólnopolskim Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada 2023” młodzi utalentowani świdniczanie zaprezentowali spektakl „Piękna dziewczyna z wód ciemnych” w reż. Joanny Chojnowskiej.

Jubileuszowy festiwal „Arlekinada 2023” odbył się 24 i 25 marca w Inowrocławiu. Przedstawienia młodzieżowych grup oceniało jury w składzie – Joanna Brodzik – aktorka, Beata Kafka – aktorka, Jerzy Rochowiak – dramaturg, reżyser, scenariopisarz, Łukasz Maciejewski – dziennikarz, krytyk filmowy, krytyk teatralny. Tomasz Wasilewski – reżyser młodego pokolenia, który w 2016 otrzymał, prestiżową nagrodę filmową – Srebrnego Niedźwiedzia za film „Zjednoczone Stany Miłości”.

Grupa „Cedeen” z Młodzieżowego Domu Kultury im. Mieczysława Kozara Słobódzkiego w Świdnicy zdobyła III miejsce i czek o wartości 3 000 zł – w kategorii – najlepszy spektakl teatralny. Wyróżniona została też Nagrodą Przyjaciela ARLEKINADY. Na deskach Inowrocławskiego teatru wystawiła spektakl „Piękna dziewczyna z wód ciemnych” w reżyserii Joanny Chojnowskiej.

Oprócz niesamowitych przeżyć związanych z samym konkursem Festiwal był pełen atrakcji, w których grupa „ Cedeen” wzięła udział np. warsztaty Stand Upu, Spotkanie z Tomaszem Wasilewskim. Organizatorzy Festiwalu ufundowali młodym aktorom bilety na koncert Michała Szpaka, który był niesamowitym przeżyciem. Podczas uroczystej Gali nagradzane zespoły czuły się jak na „Gali Wręczania Oskarów”. Organizatorzy zadbali o wszystko, tak żeby każdy nagrodzony i wyróżniony czuł się się wyjątkowy, sprawiły to błyski fleszy i nagrody, które wręczały władze, politycy województwa kujawsko-pomorskiego. Oprócz statuetek, dyplomów i nagród pieniężnych, zespoły otrzymały prezenty, upominki. Grupa „Cedeen” już dzisiaj planuje na przyszły rok udział w kolejnej edycji Festiwalu – relacjonuje MDK w Świdnicy.

/oprac. AN/
/zdjęcia: MDK w Świdnicy/

Poprzedni artykułRajd Świdnicki: Więcej odcinków, więcej kilometrów [SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM / MAPKI]
Następny artykułJechał nerwowo i niepewnie. Policjanci ustalili przyczynę