Strona główna 112 Jechał nerwowo i niepewnie. Policjanci ustalili przyczynę

Jechał nerwowo i niepewnie. Policjanci ustalili przyczynę

0

Niepewna jazda wzbudziła zainteresowanie policjantów, patrolujących Świdnicę. Podczas kontroli okazało się, że młody kierowca jest pod wpływem marihuany i ma jeszcze spory jej zapas.

Zdjęcie ilustracyjne

– 24 marca około godziny 19.00 funkcjonariusze patrolujący rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Renault. Styl jazdy kierowcy był nerwowy i niepewny. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić przyczynę takiego zachowania i szybko też ją poznali – informuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– Z pojazdu wydobyła się charakterystyczna woń marihuany, a przy 21-letnim kierowcy ujawniono kilka porcji suszu koloru brunatno-zielonego, które poddano testom. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Mężczyznę natomiast poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od kierowcy pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – dodaje rzeczniczka policji w Świdnicy.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułŚwidnicka grupa teatralna „Cedeen” zdobyła III nagrodę na ogólnopolskim festiwalu
Następny artykułAkcja „Odpowiedzialni”. Pomogą zaczipować i wysterylizować domowe zwierzaki