Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnica. Awaria sygnalizacji na ruchliwym skrzyżowaniu

Świdnica. Awaria sygnalizacji na ruchliwym skrzyżowaniu

0

Kierowcy informują o utrudnieniach w ruchu występujących na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 35 z ulicami Łączną i Stęczyńskiego. Mają one związek z kolejną w ostatnich miesiącach awarią sygnalizacji świetlnej.

Kolejna awaria sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Esparantystów ze Stęczyńskiego… Uważajcie tam na siebie – informuje i apeluje radny Lech Bokszczanin. Bez sygnalizacji w tym miejscu problem z pokonaniem skrzyżowania mają kierowcy znajdujący się na drogach podporządkowanych.

Poprzednio do awarii sygnalizacji na tym skrzyżowaniu doszło w grudniu ubiegłego roku. Wówczas prace naprawcze zajęły służbom Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dwa dni. Zarządcy dróg zarzucano wówczas brak jakichkolwiek działań zastępczych które usprawniłyby ruch w tym miejscu, na czas prowadzenia naprawy. Radny Bokszczanin za pośrednictwem władz miasta apelował do GDDKiA o zabezpieczenie płynności i bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna być świadoma, że wyżej wskazane skrzyżowanie pełni w Świdnicy bardzo ważną funkcję i brak regulacji ruchu na nim stanowi olbrzymie niebezpieczeństwo i utrudnienie dla osób poruszających się po nim – wskazywał samorządowiec. – Warto nadmienić, że owe skrzyżowanie jest jedną z dwóch dróg dojazdach do osiedla Zawiszów, którego mieszkańcy mają przez awarię utrudniony dojazd do centrum miasta i powrót z niego – podkreślał.

/mn/

Poprzedni artykułZbliża się jubileuszowa Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Świebodzicach
Następny artykuł„Chcemy państwa trochę nudnego”. Platforma Obywatelska zagrzewa do wyborów [FOTO]