Strona główna 0_Slider Promowali wiedzę o endometriozie. II Świdnicki EndoBieg połączony z piknikiem rodzinnym

Promowali wiedzę o endometriozie. II Świdnicki EndoBieg połączony z piknikiem rodzinnym [FOTO/VIDEO]

0

Zmienna aura nie odstraszyła uczestników II Świdnickiego EndoBiegu, który odbył się w niedzielę w Parku Centralnym. Jego celem było propagowanie wiedzy o endometriozie. – Jest to choroba ciężka do szybkiego zdiagnozowania. Niestety, późna diagnoza może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych, w tym również do niepłodności – podkreślała Anna Gromek, prezes fundacji EndoMama.

Fundacja EndoMama od trzech lat stara się propagować wiedzę o chorobie, która przez lata była lekceważona i niediagnozowana. Kobiety cierpiące z bólu m.in. podczas menstruacji pouczano, że „taka ich uroda”. Świdniczanki skutecznie promują wiedzę o chorobie i sposobach jej leczenia. Korzystając z faktu, że marzec jest miesiącem świadomości endometriozy, fundacja postanowiła już po raz drugi zorganizować Świdnicki EndoBieg.

Podczas edukacyjno-rekreacyjnej akcji w Parku Centralnym prezes fundacji oraz inicjatorka wprowadzenia świdnickiego programu in-vitro radziła, jak zachować się w przypadku podejrzenia endometriozy. – Kochane kobiety, jeżeli zauważycie u siebie bolesne miesiączki czy też ból odczuwalny przy współżyciu, zapraszamy was do naszej fundacji. Żadnej kobiecie nie odmówimy pomocy. Zapraszamy każdą kobietę, która podejrzewa u siebie endometriozę, ma zdiagnozowaną endometriozę, bądź też boryka się z problemem niepłodności – zachęcała Anna Gromek.

W ramach niedzielnej akcji zorganizowany został nie tylko II Świdnicki EndoBieg, ale również piknik rodzinny. Organizator zapewnił m.in. pieczone kiełbaski, lemoniadę, słodki poczęstunek oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci. Dla chętnych zapewniono możliwość skorzystania z bezpłatnego badania cytologicznego w „CytoBusie”.

/mn/

Poprzedni artykułKiermasz, wystawa ozdób świątecznych i występy. Strzegomski jarmark wielkanocny już za tydzień
Następny artykułDla każdego coś pysznego! Kuchnie na kółkach goszczą na świdnickim Rynku [FOTO]