Strona główna 112 Policjant po służbie zatrzymał sklepowego rabusia

Policjant po służbie zatrzymał sklepowego rabusia

0

Funkcjonariusz świdnickiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży. Robiąc zakupy w jednym z marketów zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę. Policjant przystąpił do działania.

W poniedziałkowe południe aspirant sztabowy Rafał Szczygieł z wydziału ruchu drogowego, będąc w czasie wolnym od służby, robił zakupy w jednym ze sklepów na ulicy Sikorskiego w Świdnicy. W pewnym momencie zauważył, jak jeden z klientów opuszcza sklep z niezapłaconym towarem. Policjant bezzwłocznie przystąpił do działania, okazał legitymację służbową informując, że jest funkcjonariuszem. Mężczyzna nie chciał współpracować, postanowił oddalić się z miejsca interwencji. Policjant stosując chwyty obezwładniające uniemożliwił ucieczkę sprawcy wykroczenia, a następnie przekazał go przybyłemu na miejsce patrolowi Policji – relacjonuje mł.asp. Michał Rzepecki z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

–  Towar nie powrócił do dalszej sprzedaży, na obecną chwilę trwają czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie – dodaje Rzepecki. Za kradzież rzeczy o wartości nieprzekraczającej 500 zł grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułDzień Drzwi Otwartych w IgnerHome [specjalna oferta]
Następny artykułEkologiczne tacki papierowe na różnej wielkości