Strona główna 112 Pięciu pijanych za kierownicą. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile

Pięciu pijanych za kierownicą. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile

0

Utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, a nawet więzienie grożą kierowcom, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Mimo surowych konsekwencji wciąż nie brakuje amatorów jazdy na podwójnym gazie. Tylko w ciągu ostatniego weekendu na terenie powiatu świdnickiego policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy pięciu takich kierowców.

17 marca policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Około 8.35 na terenie Żarowa funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali 58-letniego kierowcę pojazdu marki VW. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie. Około godziny 11.00 funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, tym razem na terenie Świdnicy. 51-letni mężczyzna kierował samochodem marki VW, a badanie jego stanu trzeźwości wykazało w organizmie blisko 2,7 promila. Około godziny 23.00 na terenie Świdnicy funkcjonariusze wydziału prewencji świdnickiej komendy zatrzymali 37-latka, który kierował samochodem marki Skoda. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – wylicza Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

18 marca na jazdę pod wpływem alkoholu przyłapanych zostało jeszcze dwóch kierowców. – Tuż po północy na terenie Świebodzic zatrzymany został 25-letni kierowca pojazdu marki Opel. Mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu i ruszył w drogę mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Około godziny 18.00 na terenie Świdnicy zatrzymany został przez policjantów z wydziału ruchu drogowego 26-letni kierowca pojazdu marki Audi, który mając blisko 3,2 promila alkoholu w orgazmie zdecydował się na jazdę – informuje Ząbek.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiej osobie dalszą jazdę i zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować o swoich przypuszczeniach – przypomina rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułTaneczne powitanie wiosny. Przed nami koncert świdnickich zespołów ludowych i estradowych
Następny artykułZamieszanie w sprawie dodatku węglowego. Radni mówią o „nagannym i karygodnym” traktowaniu mieszkańców