Strona główna 112 Perfumy w cenie zmywaka do naczyń. 42-latka przekleiła metkę, teraz odpowie za...

Perfumy w cenie zmywaka do naczyń. 42-latka przekleiła metkę, teraz odpowie za oszustwo

0

Poważne konsekwencje grożą 42-letniej mieszkance Świebodzic, która w jednym z wałbrzyskich sklepów przykleiła kod kreskowy tańszego produktu na droższy i w ten sposób zapłaciła o blisko 300 złotych mniej za zakupy.

4 października ubiegłego roku nieznana wtedy kobieta podczas robienia zakupów w jednej z drogerii na Piaskowej Górze w Wałbrzychu przykleiła kod kreskowy tańszego produktu na droższy i w ten sposób zapłaciła przy kasie samoobsługowej mniej o 286 złotych. A chodziło o podmianę cenówki z markowych perfum o wartości ponad 300 złotych na zmywak do naczyń w cenie 3,99 zł – opisuje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Mundurowi ostatecznie ustalili tożsamość kobiety. – 42-latka została zatrzymana w jednym mieszkań w Świebodzicach. W trakcie przesłuchania przyznała się do popełnionego czynu i odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z polskim prawem tzw. przeklejanie cen jest przestępstwem, a wartość strat nie ma większego znaczenia, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadza się w błąd pracowników sklepu, co do rzeczywistej ceny kupowanego towaru. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca może trafić za kraty więzienia na 2 lata – informuje Świeży.

/KMP Wałbrzych, opr. mn/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułAleja Niepodległości w przebudowie. Wykonawca szykuje się do wejścia na drugi pas [FOTO]