Strona główna Konkursy Nowa książka świdnickiego autora. Kto wygrał „Mniedźwiedzi głos”?

Nowa książka świdnickiego autora. Kto wygrał „Mniedźwiedzi głos”? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Prace nad książką trwały cztery lata. Dzięki zmieniającej się formie połączyłem różne gatunki literackie – zauważa świdnicki pisarz, malarz i muzyk Krzysztof Polaczenko. Najnowsza jego książka to poetycki kryminał grozy, w którym problemy współczesnego człowieka przebrane są za strzygi ze słowiańskich wierzeń. Dla naszych czytelników mieliśmy trzy egzemplarze „Mniedźwiedziego głosu”, opatrzone autografem autora. Kto je otrzymał?

Wernisaż wystawy i promocja nowej książki Krzysztofa Polaczenko w lutym w Świdnicy. Już jutro, 11 marca świdniczanin będzie prezentował „Mniedźwiedzi głos” w Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Oleśnicy

Premiera drugiej powieści świdniczanina Krzysztof Polaczenko nastąpiła 26 października 2022. „Mniedźwiedzi głos” to niekonwencjonalna książka łącząca w sobie różne formy oraz gatunki literackie – poezje, kryminał i powieść grozy czy obyczajową. – To nie jest typowa książka. Wiele osób stwierdziło, że czegoś takiego nigdy wcześniej nie czytało – zauważył autor na spotkaniu zorganizowanym na początku lutego w świdnickiej bibliotece. Powieść stanowi eksperymentalny cykl literacki, w którym problemy współczesnego człowieka przebierane są za strzygi. Nie brakuje w niej odniesień do wierzeń słowiańskich czy malarskich opisów świata zewnętrznego.

Jaką historię poznamy jednak w „Mniedźwiedzim głosie”? – Zbigniew Maszelak, nauczyciel z Modrzawy, dostaje nietypowe zadanie pisarskie w czasie upalnych wakacji. Podejmuje się przedstawienia zagadki, która wstrząsnęła miastem. Dzięki materiałom dowodowym zebranym przez policjanta prowadzącego sprawę dociera niebezpiecznie blisko prawdy i szybko odkrywa, że zniknięcie lokalnego poety skrywa wiele mrocznych tajemnic. Poznając przerażające fakty, zgłębia wrażliwą duszę poszukiwanego chłopaka. Praca nad książką pochłania go bez reszty, a zjawiska nadprzyrodzone doprowadzają niemal do obłędu. Przywidzenia i niezwykłe zbiegi okoliczności sprawiają, że Maszelak zaczyna kwestionować rzeczywistość. Mimo licznych przeszkód kontynuuje śledztwo, a jego życie zamienia się w niesamowitą przygodę – zapowiada wydawnictwo mamiko.pl.

Krzysztof Polaczenko – urodził się 15 stycznia 1987 r. w Świdnicy. Od najmłodszych lat zajmuje się malarstwem, muzyką i pisaniem. Uczestniczył w wielu spotkaniach autorskich, wystawach indywidualnych, zbiorowych i przedaukcyjnych. W 2014 roku ukazał się jego literacki debiut, powieść „Wanna”. W 2021 roku Krzysztof trafił pod skrzydła warszawskiego Mecenasa Sztuki Marszand.eu.

Kto wygrał najnowszą książkę świdnickiego autora?
Dla naszych Czytelników mieliśmy trzy egzemplarze książki „Mniedźwiedzi głos”, opatrzone autografem autora. By wziąć udział w konkursie należało w zgłoszeniu mailowych napisać – Dlaczego chciałabyś/chciałbyś przeczytać „Mniedźwiedzi głos”? Najciekawsze odpowiedzi nagrodziło jury konkursowe. Książki otrzymali – Błażej Piątkowski, Aneta Reszka-Skroboń oraz Urszula Malicka. Gratulujemy!

Poniżej prezentujemy nagrodzone odpowiedzi:

Błażej Piątkowski – Chciałbym przeczytać „Mniedźwiedzi głos”, ponieważ ostatnio jestem zafascynowany książkami, które nawiązują do starych słowiańskich zwyczajów i wierzeń. Świat ten mnie pochłonął całkowicie. A jak jeszcze jest to książka mieszkańca mojego miasta, to nie mogę nie przeczytać tego tytułu. Fakt będzie to moja pierwsza książka tego autora, ale Państwa krótki wpis zachęcił mnie do jej poznania.

Aneta Reszka-Skroboń – Chciałabym przeczytać książkę „Mniedźwiedzi głos” Krzysztofa Polaczenko, bo uwielbiam czytać! Po pierwsze jest to książka naszego lokalnego artysty, dlatego bardzo chciałabym przeczytać jego najnowsze dzieło. Po drugie czytanie książek redukuje stres i poprawia koncentrację, więc warto, warto, warto czytać! Po trzecie według autora „nie jest to typowa książka”, a to jest niesamowicie intrygujące i jeszcze bardziej potęguje moją chęć sięgnięcia po tą powieść. I po czwarte… w książce znajdują się odniesienia do wierzeń słowiańskich, a ja interesuję się religią pogańskich Słowian.

Urszula MalickaChciałabym przeczytać książkę Pana Krzysztofa Polaczenko, z kilku powodów. Po pierwsze jako rodowity świdnicki mól książkowy, czuje obowiązek do przeczytania każdej świdnickiej świeżynki literackiej. Po drugie moje imię Urszula do czegoś zobowiązuje! Ma znaczenie niedźwiedzicy – więc jestem niezmiernie ciekawa co będę mogła dowiedzieć się o sobie z tej książki. Ostatnie, żeby nie przedłużać – chciałabym przeczytać książkę ze względu na fascynacje moją kulturą – słowiańską. Wiem, że Pan Krzysztof zawarł w książce dużo odniesień do tego tematu – dlatego krótko mówiąc – jestem podekscytowana tą pozycją i nie mogę się jej doczekać!  

Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/red./
/materiały – wydawnictwo mamiko.pl/

Poprzedni artykuł„Zieloni” apelują do radnych o zmianę nazw ulic i usunięcia pomnika św. Jana Pawła II ze Świebodzic
Następny artykułMłodzież zaśpiewała patriotyczne pieśni i piosenki [FOTO]