Strona główna Sport Piłka ręczna Młodzicy ruszają w Polskę. Rozpoczyna się walka w 1/16 finału Pucharu ZPRP!

Młodzicy ruszają w Polskę. Rozpoczyna się walka w 1/16 finału Pucharu ZPRP!

0

Zespół młodzików ŚKPR-u I Świdnica, wicemistrz Dolnego Śląska rozpoczyna walkę o medale krajowego czempionatu. Od piątku do niedzieli (31 marca – 2 kwietnia) podopieczni trenera Krzysztofa Terebuna wezmą udział w jednym z ośmiu turniejów 1/16 finału Pucharu ZPRP. Los skierował młode Szare Wilczki do Płocka, gdzie obok gospodarzy, mistrzów Mazowsza – płockiej Wisły zagra wicemistrz województwa łódzkiego – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski i mistrz Podlasia – UKS 50 Białystok.

Awans do kolejnego etapu – najlepszej szesnastki w kraju uzyskają dwie najlepsze drużyny płockiego turnieju. Świdniccy piłkarze ręczni rozpoczną zmagania w piątek o godzinie 18.00 meczem z gospodarzami. W sobotę o 10.00 zmierzą się z Białymstokiem, natomiast w niedzielę o 12.00 z Piotrkowianinem.

Świdnicki zespół wyruszy na Mazowsze już w czwartek po południu. W kadrze na turniej znalazło się czternastu zawodników: Konrad Anioł, Kacper Firlej – Maciej Bagiński, Dawid Błaszczyk, Wiktor Choiński, Gracjan Czapla, Dawid Czerwiński, Jakub Kocjan, Kacper Maksymowicz, Jakub Mitek, Kuba Marek, Maksymilian Ruszaj, Mikołaj Szczygieł, Colin Zisiadis.

/ŚKPR/

Poprzedni artykułWyższe ceny prądu i gazu uderzą w budżet miasta. Na rachunki potrzeba o pół miliona złotych więcej
Następny artykułJuż w piątek koncert z okazji 338. urodzin Bacha