Strona główna 112 Mężczyzna zasłabł za kierownicą, został przewieziony do szpitala

Mężczyzna zasłabł za kierownicą, został przewieziony do szpitala

0

Służby ratunkowe interweniowały w czwartkowe przedpołudnie w rejonie skrzyżowania ulicy Legnickiej z aleją Wojska Polskiego w Strzegomiu w związku z zasłabnięciem 69-latka kierującego samochodem osobowym.

Do zdarzenia doszło około godziny 10.20. Na pomoc kierującemu ruszyli świadkowie, którzy wezwali też służby ratunkowe. – Otrzymaliśmy informację o tym, że pojazd osobowy blokuje jedno z ruchliwych skrzyżowań w Strzegomiu, a jego kierowca jest najprawdopodobniej nieprzytomny. Przybyli na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że drzwi samochodu są zablokowane, a kierowca nie wykazuje funkcji życiowych, więc wybili szybę, wyciągnęli kierowcę na zewnątrz i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechowa – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Na miejsce dotarli też strażacy, którzy pomogli policjantom wydobyć poszkodowanego z pojazdu. – Mężczyzna najprawdopodobniej zasłabł w trakcie jazdy, nie miał funkcji życiowych. Przystąpiliśmy do reanimacji, którą przejął przybyły na miejsce zespół pogotowia – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. 69-latka udało się uratować. Po trwającej kilkadziesiąt minut akcji, został on przetransportowany do szpitala.

/mn/

Poprzedni artykuł„Życie codzienne za czasów PRL w Żarowie”. Wkrótce otwarcie wystawy
Następny artykuł„Szóstka” najlepsza w siatkarskich dwójkach [FOTO]