Strona główna Artykuł sponsorowany Materace z pianki – dlaczego są dobre?

Materace z pianki – dlaczego są dobre?

0

Materace piankowe cieszą się rosnącą popularnością. Wszystko za sprawą swych unikalnych właściwości. Dlaczego warto się zdecydować na tę opcję? Jakie korzyści to przynosi?

Zalety pianki jako materiału materace sklep

Materace piankowe wykonane są z piany, np. poliuretanowej, i z roku na rok zyskują coraz większe grono zwolenników, sukcesywnie zwiększając swój udział w rynku materacy. To wynik rozwoju chemii i zastosowania nowych technologii w dziedzinie produkcji piany.

Co więcej, zastosowanie piany (czy to poliuretanowej, czy to wysokoelastycznej) sprawia, że materace te są względnie łatwe w produkcji. Bez trudu również można je ciąć i dopasowywać do różnych potrzeb użytkowników. Niezależnie od rodzaju, piana to bowiem materiał niezwykle plastyczny, który łatwo poddaje się formowaniu. Wszystko to sprawia, że produkty z niej wykonane charakteryzują się sporą różnorodnością i mają uniwersalny charakter. Sprawdzają się więc w przypadku rozmaitych użytkowników, w tym:

 • dzieci i młodzieży,
 • osób starszych,
 • sportowców,
 • alergików,
 • osób z nadwagą lub niedowagą,
 • osób cierpiących na przewlekłe bóle kręgosłupa,
 • par o dużej różnicy wagowej.

Atutem pianki jest również jej niewielka waga. Dzięki temu wykonane z niej materace mogą być stosowane na stelażach przeciwodleżynowych oraz stelażach elektrycznych i podnoszonych manualnie. Co więcej, pozwala to łatwo podnosić i transportować materace z piany.

Różne rodzaje materacy piankowych

Jak zostało wspomniane, pianka cechuje się dużą różnorodnością. Jej poszczególne rodzaje mogą mieć odmienną sprężystość, elastyczność, wielkość porów oraz gęstość. Za najistotniejszy parametr uznaje się ten ostatni. Przesądza on bowiem o stopniu twardości materaca, co bezpośrednio przekłada się na komfort wypoczynku.

Za najpopularniejsze rozwiązania z pianki uznaje się:

 • materace z pianki poliuretanowej – wyróżniają się doskonałą cyrkulacją powietrza i dobrą izolacją termiczną. Są wygodne i mają właściwości przeciwodleżynowe. Na podkreślenie zasługuje również ich stosunkowo niska cena,
 • materace z pianki wysokoelastycznej HR – zapewniają wysoki komfort użytkowania, a także stanowią doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Wszystko to sprzyja rozluźnieniu ciała, a przez to lepszemu wypoczynkowi. Materac ten odznacza się również zwiększoną wytrzymałością i sprężystością w porównaniu z wariantem poliuretanowym, co pozwala na jego dłuższe użytkowanie. Dzięki systemowi otworów zapewnia również bardzo dobrą wentylację.

Materace z pianki wysokoelastycznej HR to dobre rozwiązania zwłaszcza dla par. Skonstruowane są one bowiem w taki sposób, by amortyzować ruchy drugiej osoby,

 • materace z pianki termoelastycznej – to zaawansowane technologicznie warianty, które zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz wentylację. Pianka termoelastyczna reaguje na nacisk i temperaturę ciała, idealnie dostosowując się do sylwetki użytkownika. Co więcej, materace tego typu wykazują właściwości ortopedyczne i są zalecane w profilaktyce przeciwodleżynowej,
 • materace z pianki lateksowej – mianem lateksowych określa się materace, które w swym składzie zawierają 20% lateksu naturalnego. Największą zaletą tych produktów jest elastyczność punktowa, dzięki której zapewniają one optymalne podparcie ciała. Co więcej, rozwiązania te doskonale dopasowują się do naturalnej krzywizny kręgosłupa, niwelują ucisk i ułatwiają przepływ krwi. Ich stosowanie zaleca się w profilaktyce chorób kręgosłupa i w profilaktyce przeciwodleżynowej.

Dlaczego warto wybrać materace piankowe?

Piana zachowuje się identycznie jak wysokiej klasy sprężyna kieszeniowa, a przy tym jest pozbawiona jej wad. Lepiej dostosowuje się do kręgosłupa i kształtu ciała, a jej konstrukcja zapobiega rozwojowi drobnoustrojów, co docenią zwłaszcza alergicy i dzieci. Doskonale odprowadzają wilgoć i parę wodną, co sprzyja higienie.

Na podkreślenie zasługuje również wysoka elastyczność i sprężystość materacy z piany. To kolejny czynnik, który wpływa na wysoki komfort użytkowania, jaki oferują produkty tego typu. Wykazują one również właściwości lecznicze – nie tylko obniżają napięcie mięśniowe i redukują ból kręgosłupa, ale i mogą zapobiegać jego schorzeniom. Wykorzystuje się je także, by zapobiegać odleżynom. Sprawdzą się więc w każdej sypialni.

Co więcej, materace piankowe są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Niestraszne im rozciąganie czy też wgniecenia. Przez długi czas zachowują swoje właściwości. Są więc niezwykle opłacalnym zakupem. Na podkreślenie zasługuje również nietoksyczny charakter piany.

Istotną kwestią jest jednak prawidłowy dobór stopnia twardości materaca względem wagi użytkownika. Niewłaściwe dopasowanie może bowiem przyspieszyć zużycie produktu, prowadząc do jego nieodwracalnego odkształcenia. Im więcej waży użytkownik, tym trudniej dobrać materac piankowy, tak by oferował wysoki komfort snu. Jeżeli waga osoby śpiącej przekracza 110 kg, najlepszym rozwiązaniem z kategorii piankowych będzie materac lateksowy. Dobrze spisywać będzie się również wariant kieszeniowy.

Warto zaznaczyć, że materace piankowe mogą mieć praktycznie dowolne kształty i rozmiary. Dzięki temu ich zaletami użytkownik może się cieszyć nie tylko wyłącznie w sypialni, ale i w kamperze, domku letniskowym czy też jachcie. Wśród niestandardowych kształtów dużą popularnością cieszy się koło. Obok takiego materaca nie sposób przejść obojętnie. Gwarantuje on również taki sam stopień wygody co modele standardowe.

Bogata oferta sprawia, że materace z piany cieszą się rosnącą popularnością. Dzięki zaawansowanym technologiom są to produkty praktyczne, które nie tylko poprawiają jakość snu, ale również przeciwdziałają chorobom i bólowi kręgosłupa, a także mogą być wykorzystywane w profilaktyce przeciwodleżynowej. Zróżnicowanie pod względem właściwości, sprężystości, twardości i ceny sprawia z kolei, że wśród materacy piankowych każdy znajdzie rozwiązanie na miarę swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMętna substancja spłynęła do Bystrzycy prosto z Zakładu Uzdatniania Wody [VIDEO]
Następny artykułMotocyklista wywrócił się na Sikorskiego. Trafił do szpitala