Strona główna Sport Piłka nożna Komplet punktów i efektowny bilans goli…

Komplet punktów i efektowny bilans goli… [FOTO]

0

Znakomity weekend mają za sobą piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z wojewódzkich ligi juniora starszego i juniora młodszego. Grający na własnym terenie biało-zieloni nie dali szans BKS-owi Bobrzanie Bolesławiec i Lotnikowi Jeżów Sudecki.

Jako pierwsi na murawę wybiegli juniorzy starsi trenera Patryka Paszkowskiego. Gospodarze pamiętając pierwszy bój pomiędzy obiema ekipami (2:2), chcieli tym razem udowodnić swoją wyższość i zainkasować komplet punktów. Biało-zieloni rozpoczęli od mocnego uderzenia, bo od gola lobem autorstwa Emila Migasa w 12. minucie gry. Kilkanaście minut później było już 2:0, kiedy to składną akcję naszej drużyny zamknął Hubert Lipiński. Do końca pierwszej połowy działo się jeszcze sporo. Najpierw dość kontrowersyjną jedenastkę dla przyjezdnych wykorzystał Jakub Czarnecki, następnie to Paweł Michta trafił z rzutu karnego i było 3:1, a na koniec z czerwoną kartką boisko musiał opuścić Mateusz Rutyna.

Po zmianie stron napór świdniczan nie malał. Już w 50. minucie świetną akcją popisał się Miłosz Kałwak, który asystował przy trafieniu Pawła Michty i zrobiło się już 4:1. Do końca pojedynku gospodarze dołożyli jeszcze trzy gole autorstwa Jakuba Króla, Pawła Michty i Emila Migasa. Finalnie skończyło się na wysokiej wygranej 7:1, a warty odnotowania jest fakt jak młodą drużyną dysponuje w rundzie wiosennej trener Patryk Paszkowski. W wyjściowej jedenastce na boisku zameldowało się zaledwie dwóch graczy z wychodzącego rocznika juniora starszego (2004), pięciu zawodników z rocznika 2005 i aż czterech nominalnych juniorów młodszych z rocznika 2006! Biało-zieloni w tabeli I ligi wojewódzkiej juniorów starszych plasują się na czwartej lokacie. W górnych rejonach tabeli panuje niesłychany ścisk. Trzeci Górnik Wałbrzych ma tyle samo punktów, a Ślęza Wrocław i Karkonosze Jelenia Góra zaledwie „oczko” więcej.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – BKS Bobrzanie Bolesławiec 7:1 (3:1) 

Skład: Widła (65′ Bykhovets), Król, Ratajczak, Oboza, Staroń (65′ Wysoczański), Kałwak (63′ Styś), Kruczek (63′ Szewczyk), Korab (57′ Zawiła), Michta, Migas, Lipiński (57′ Czyż).

Nie gorzej poszło juniorom młodszym IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, którzy bardzo dobrze zainaugurowali rozgrywki wiosenne w lidze wojewódzkiej. Podopieczni trenera Przemysława Malczyka od początku starcia rozgrywanego na sztucznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji posiadali dużą przewagę nad Lotnikiem Jeżów Sudecki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po pierwszych 45 minutach było już 3:0 po golu Bartosza Ptaka i dwóch trafieniach trampkarza – Pawła Łabędzia (rocznik 2008). Po zmianie stron wciąż szukaliśmy kolejnych trafień, ale i niekiedy zapominaliśmy o defensywie. Na dwa gole Łukasza Malawskiego i trafienia Aleksandra Jarosza i Bartosza Dudzica, goście odpowiedzieli „bramkami” Ksawerego Lebiedziejewskiego i Arkadiusza Sacha. Finalnie skończyło się wynikiem 7:2. Biało-zieloni wciąż plasują się na piątej lokacie w tabeli, ale strata do podium jest niewielka. Czwarta Miedź Legnica wyprzedza nas o punkt, a trzeci Olumpic Wrocław o trzy „oczka”.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Lotnik Jeżów Sudecki 7:2 (3:0)

Skład: Janas (60′ Janowicz), Bałdys (64′ Zaczyński), Cybruch, Nowak, Kaźmierczak (64′ Kulpiński), Zawiła (56′ Prykaza), Ptak (56′ Dudzic), Sośnicki, Pawlik (64′ Naskręt), Malawski, Łabędź (55′ Jarosz).

/MDvR, FOTO: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułRekomendacje dla obiektów kościoła katolickiego, ale dla świątyni z listy UNESCO już nie. Jak samorządy tworzyły listy do rządowego programu
Następny artykułZnakomity występ „Rekinów” w Zgorzelcu [FOTO]